Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné, že v Notebooku nemám BIOS...Měl jsem notebook na reklamaci..Po reklamaci běželo vše v pohodě ale bootování bylo uplně jiné.Po startu mi naběhne nápis ASUS a potom skočí obrazovka s MAC adresou a po tím DHCP:../ a to lomítko krouží dokola...Musím dat escape jinak to načítá do nekonečna...Do BIOSu se nejde nijak dostat...Chtěl bych PC formátovat ale nevím jak nastavit bootování z CD bez BIOSu...Proto mám dotaz jestli je možné že v notebooku není BIOS a pokud ano tak jestli je možné ho nějak nainstalovat dodatečně..Nebo jak zjistit ve Windows XP zda-li tam bios je...Předem díky za odpověd..Přeji hezký den

Zistit, ci mate BIOS z WinXP je nezmysel, nakolko by sa PC bez BIOSu ani len nepohol. To je ako by ste sli nakupovat bez oboch mozgovych pologuli - nemozne. :-)

Mrknite do manualu a zistite, ktorou klavesou sa dostavate do BIOSu a hned po zapnuti notasu ju dookola stlacajte.

No abych pravdu řekl zkoušel jsem včechny možné klávesy co by to jen mohli být..Kromě písmen a znaků :) Taky se mi poslední dobou zasekne notebook když se na něm nepracuje cca 15 minut tak můžu klikat na co chci..ale na co kliknu to se zasekne :) Kliknu na internet a přestane chodit a nedá se tam klikat už...zamrzne..ale okolo to běží..a jak kliknu na plochu už neběží nic..ale to s tím asi nesouvisí :)

Notebook sa vam vrati zo servisu a po 15minutach mrzne. Nechcete ho poslat spat na reklamaciu a nakopat im rite, co s nim robili? :-D

ps: radu s manualom ste uspesne ignoroval, nebudte lenivy a pozrite sa don. pripadne ak mate telefonicky ci iny kontakt na technika, co to riesil, skuste sa spytat jeho.

Jo abych dodal tak z baterky když to spustím načítá se mi donekonečna windows..Jak je tam logo windows XP a loaduje se to..jak tam běhaj ty čtverečky :) A taky mi odešlo 50% funkcí Fn+Klávesa jako jsou volume, touchpad zapnut vypnut atd...Jde mi jen vypnout LCD, ztmavit a zesvětlit..Ale to bude tím BIOSEM vše podle mě...Fakt nevím co s tím...

Můžete mi tykat :) Jsem ještě v nejlepších letech...No problém je že záruka mi vypršela cca před měsícem...Dával jsem to na reklamaci na poslední chvíli...Měl jsem tam asi 8 závad..Vadný LCD, konektory, úchyty displaye, DVD rom atd..Prostě jsem asi natrefil na zmetka :)Vš mi opravili a vyměnili...Chvíli to běželo v pohodě až na ten boot kterého jsem si nevšímal...Ale asi měsíc a půl po reklamaci mi to zase takhle blbne..A reklamace se ted podlě mě vztahuje jen na vyměněné části..Tak nevim jak to zformulovat..Asi tam zavolám...Jen jsem zkusil PC poradnu protože tady většinou ví vše :)

Zksuím to no...Ale je to zvláštní..Protože kromě lcd nic zásadního neměnili...Měl jsem heslo do Win na uživatele..Nestihl jsem ho odstranit..Ale to není problém ho obejít pro ně..Co mohli dělat s BIOSem..Nic mě nenapadá :) Ještě odpoledne zkusím Win CD možná je nastavený defaultně boot z cd..a zformátuju to..pak se uvidí :)

Po startu mi naběhne nápis ASUS a potom skočí obrazovka s MAC adresou a po tím DHCP:../

to je právě špatné nastavení biosu - povoleno bootování ze sítě.
klávesové zkratky závisí na výrobci biosu, proto to není vždycky del (=ami).

když nejde vystihnout okamžik vloupání se do biosu, jde zkusit f10,f12 pro výběr boot menu. ale to všechno je uvedeno v manuálu, nepředpokládám že od zánovního ntb už manuál doma neexistuje.

Obecně bez BIOSu počítač ani nenaskočí. To co se označuje "BIOS" je ve skutečnosti program SETUP /součást biosu/ kterým se nastavují některé parametry počítače (u některých starých pc byl na disketě/disku).
Asi bych v XP zkusil nahrát nový bios ale je to docela nebezpečné a pokud nahraješ špatný nebo dojde k nějakému problému tak bude notebook zřejmě KO. Doporučuji spíš dát někde do pc servisu ať se na to podívají. Možná bych zkusil i vyměnit paměť, teoreticky by to mohla způsobovat.Velice vzácně sem to potkal.