Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 monitory

Zdravim, Mam novy LCD monitor, a kdyz pres Svideo pripojim plazmovou TV, a naclonuju ji s monitorem, stane se to, ze na plazme vidim jen 1/4 celkove plochy ( zbytek musim posunovat mysi, kdyz sem toto delal s mym starym CRT monitorem, vse fungovalo v poradku, jedine co mam jine je hlavni LCD monitor ( rozliseni 1920*1080 pouzivam ), nevite jak prizpusoobit plazmu tomuto monitoru? diky.

Nastavit si ine rozlisenie pre tu TV v nastaveniach ovladaca grafiky.

Lepsie je ale nepouzivat klonovanie ale dualview (rozsireneie plochy), vtedy funguju 2rozdielne rozlisenia perfektne, a navyse budes mat moznost presunut na TV napr. len okno prehravaca filmu a na PC si napr. prezerat internet apod.

at menim rozliseni na druhe TV jak chci, stale je videt jen stejne velka cast plochy, ne cela, at dam rozliseni 800x600 nebo 1920x1080 nebo jak to presne je.. vzdy to zustava stejna ( i kdyz nenaklonuju TV ale dam kazdou plochu zvlast ) , nevim cim to muze byt.

Mas tam zvolit stretch horizontally, a nie clone. Na TV potom presunies co chces (posuvas napravo od monitora).
Ked bude monitor2 mat furt blbe rozlisenie tak na druhom monitore nastavit spravne rozlisenie, ak SVideo tak PAL (720x568 ci kolko) alebo 800x600.

P.S. Samozrejme cez HDMI/DVI/VGA ziskas lepsie rozlisenie takze ak nejaky z nich TV ma tak je lepsie pouzit ten.

Dobre alema to tu nevyhodu, ze kdyz dam stretch horizontally, nemuzu na kazdem monitoru maximalizovat okno, protoze by se roztahlo pres oba dva monitory, kdezto jak sem to delaval, daval sem moznost Expand main onto TV, byly to 2 na sobe nezavisle monitory, mezi kterymi sem mohl pretahovat okna jak sem chtel, a prave kdyz sem svuj stary CRT monitor vymenil za LCD, dela to tuchybu jak sem psal, a zmena rozliseni nepomuze.

Ked das maximalizovat okno na roztiahnutej ploche tak sa maximalizuje LEN NA JEDEN MONITOR (aspon u XP je to tak na 100% pouzivam dual view snad uz 5 rokov na roznych grafikach).
Ked sa ti maximalizuje na dve obrazovky tak si tam vypni v ovladacoch ten dementny manager plochy ktory to pravdepodobne sposobuje.

Kriste pane manager plochy mas v tych ovladacoch niekde medzi tymi milion polozkami (zaskrtni si tam expert mod a budes vidiet milion nastaveni), tak si tam nastav aby ti to neroztahoval na oba monitory alebo si tam zaskrtni zaskrtavatko "nechcem pouzivat zasrateho managera plochy".

Si schopny napisat ze co presne robis a jaky mas presne problem?

Ked to mas vypnute tak ti to nemoze maximalizovat okno na 2monitory. XP standardne maximalizuje len na jeden monitor (mam vyskusane aj na ATI, samozrejme predpokladam ze nemaximalizovane okno bolo len na jednom monitore).
Takze ked ti to maximalizuje na obe obrazovky tak mas v tom ATI CCC zapnutu nejaku dementnu funkciu na to. Mas tam aj help k tomu CCC aj navod tak citaj. Alebo nemaximalizuj.

Este tam moze byt napr. "span" nastavenie alebo "spanning" mod, ktory vynucuje rovnake rozlisenie u dvoch monitorov apod, proste mas si tam vsetky nastavenia nastavit tak ako tebe vyhovuje, od toho tam tie nastavenia su, ja neviem co tam v tvojom CCC mas.

NO volalá, prisel mi a zapojil sem HDMI kabel a volalá, oba monitory bezi krasne pres celou obrazovkua krasne rozliseni :) no konecne, dokonce se ten druhy sam nastavil i pripojil to asi dela ze je napojeny primo na druhy DVI vystup. ovsem de to jen kdyz sou obrazovky naklonovane, pokud dam kazdou zvlast nebo tu moznost strengh horizontaly, zase naskoci 1/4 obrazovky, ale aspon jde to klonovani.