Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s VGA

Zdravím, ted mám doma jeden komp (athlon 3200+, 1gb ram, geforce 7600 GS), je od kamaráda, že mu na něm blblo zobrazení (nízký rozlišení atd...), napojil jsem ho na 14 crt monitor, dostal jsem se k logu win a pak zhasnul monitor a nic, to jsem vyřešil zapnutím vga režimu (v nabídce stav nouze atd...), win naběhli v 640xněco, byla vypnuta hw akcelerace a grafika bylo neznáme video zařízení, zapnul jsem uplnou akceleraci, nainstaloval foreware ovladače a v pohodě jel na 1280x800, zkusil jsem pc vypnout a zapnout a v pohodě, jenomže o den později už to zase neběhá a je zase vypnutej vga režim. PC je po formátu (důvod formátu byla právě tato obtíž) a jsou v něm nějaký upravený win, které předtím běhali prý bezproblémově
Nevíte co s tím? Díky

A co chces slyset? Rekl jsi nam prd a chces z nej transmutovat zlato? Nenapadlo te treba zkusit jine (verze) ovladace GK pro ten tajemny OS? Veskere drivery byly nainstalovany (hlavne chipsetu)? Jestli se ztraci konfigurace GK, muze to byt i breberkami. Hergot, tady je poradna, ne vestirna...

Mam zapojit mozek :-D? No dobre... V tom top-secret OS uz byla nekdy podobna (nebo i zcela jina) grafika? Vcetne ovladacu? Tak mrkni (pokud to ten DOS6.2 podporuje) do spravy HW v nouzovem rezimu, jestli tam nahodou nemas nejake artefakty po davnych grafikach (zbytky ovladacu/panelu). Ta tajna deska nahodou neobsahuje graficke jadro (IGP)? Jestli jo, hybaj do BIOSu a disabluj. Zkus GK v jinem pocitadle - je to malo pravdepodobne, ale stava se (jednou za sto let), ze vadny graficky BIOS neakceptuje ovladac. S tim pak nic, grafiku zahodit. Cista instalace nejakeho rekognoskovatelneho OS by nahodou nepomohla?

Tak IGP jsem v biosu nenašel, do nouzového režimu se nedostanu protože při každém spuštění musím dát zapnout režim VGA, jinak to prostě nenaběhne a gk nemám kam jinam dát, v okolí mám jen samé notebooky. Zkusím to spustit na ubuntu, co to udělá...

Jeste me napadlo, ze by mohl byt problem i s diskem. Bootni do konzole a udelej na systemovem oddilu scandisk (chkdsk c: /f /r). V tom VGA rezimu ti ale spravce HW funguje, ne? Podivej se, co je tam v polozce "Graficke adaptery" za nesmysly (zapnout zobrazeni skrytych zarizeni) - mel by tam byt pouze "SVGA adapter" (nebo tak nejak). V tom VGA pak odeber veskere jine graficke ovladace/panely skrz pridat/odebrat programy a primym deletem ve spravci jejich neodinstalovatelne artefakty (po restartu nainstalovat forceware jiz ve standardnim rezimu). Stalo by za to i "projet" pecko pomoci SAS na breberky a registry na balast (treba RegSeekerem). Taky bych nainstaloval CS Starter a omrkl, zda se nahodou nespousti nejaka zhuverilost, ktera zavedeni driveru blokuje/ku*vi.

edit: Mel's to kuchle? Sedi grafika dobre ve slotu? Vytahni ji a znovu zasun. Neni problem s jejim chlazenim?

edit2: Zkus tam nacpat Omegu ( nvidia_winxp.php ). Tahle stoleta verze si se sedmickovou radou GF rozumi nejlip.

Ked chces diagnostikovat nejaky problem tak tam treba skusit nejaky overeny (znamena original oficialny) OS a overene (spravne) ovladace od vyrobcu dosky+grafiky. Ked to nepomoze budes vediet ze ci na vine je HW.
Ked to den islo dobre tak si sa ho mal opytat ze co s tym ku**a cez ten den robil, ked to dok**il.
Bez toho je to vestenie a suhlasim s mif, ze v pripade ze chces zavadu vyvestit tak treba navstivit jasnovidca prip. sa zamysliet nad sebou ci si vhodny na to aby ti niekto nosil PC na diagnostiku.
Alebo rovno testovat HW (RAM - goldmemory, disk - utilita od vyrobcu disku, vsetky su na UBCD) ked to straca nastavenia tak je podozrivy RAM alebo disk. Dotlacit kable do disku a dosky, atd...
P.S. ked problem nastava po odpojeni z 230V tak skontrolovat BIOS a vymenit knoflikbaterku.

Tak OS jsem pokládal za ověřené tím ročním bezproblémovým používáním, ale ted jsem ho chvilku používal a zjistil jsem že to je vážně nějaký podivný, tak tam kkopnu svoje osvědčené xp sp3 nebo ubuntu, to podle toho co najdu
Ovladače jsou správné, žádné fragmenty ani jinej bordel tam není
Měl jsem to rozdělané, nejdřív totiž nešel obraz vůbec, ale to bylo špatně založenou gk,kontroloval jsem i ostatní hw
Problém se opakuje i při normálním restartu
Ted tam zkusím tu omegu a chdsk a když to nepomůže tak reinstal
On to ke mě nedal na diagnostiku, posílám notebook (MSI fuj) na reklamaci a potřebuju počítač, jemu se to válelo doma a z toho co popisoval to vypadalo jen jako špatný ovladače

Uz vice nenapadej muj mozek ]:).

:-)

Tak ani Omega nepomohla, když jsem odstranil všechno se zmínkou o nvidii nebo geforce tak to sice jde nahodit, ale věčně to řve a je to, no prostě bez ovladačů :))
Jako bonus jsem zjistil že win přeinstalovat nejdou, v průběhů načítání cd (po načtení ovladačů) se počítač vypne. Tak ještě zkusím ubuntu, až ho dostahuju

zcela nesmyslný je tvůj postup:

napojil jsem ho na 14 crt monitor, dostal jsem se k logu win a pak zhasnul monitor a nic, to jsem vyřešil zapnutím vga režimu (v nabídce stav nouze atd...), win naběhli v 640xněco

zastaralý analogový monitor 37khz, který nezvládne žádný grafický režim ani 10let starých grafických karet - proto zobrazil pouze logo windows - v nouzovém režimu se ti bez pochopitelně spustilo jen zoufalé zobrazení 640*480/16barev - a do toho přeinstalováváš ovladače?
nenacházím pro takové počínání slušný komentář.

tak mi řekni, jaký vidíš na svém monitoru refresh - v [khz].
pak se zamysli, proč to 14" analogový monitor nemohl zobrazit a zhasnul hned po windows logu, které se zobrazuje ještě ve vga režimu (640*480/60hz ~ 31kHz).

buď srozumitelně napiš co ti vlastně teď nefunguje, co jsi s tím mezitím udělal, jinak ztrácíme čas.

je to tu už napsaný, když dám zapnout vga režim, dostanu se do win, nainstaluju ovladače gk a v klidu nastavím 1280x800 s 32bit barvama, to jede krásně na 60hz. Ale dokud tam jsou ty ovladače tak se při každým zapnutí musí zapnout vga a pak znovu nastavit rozlišení, když tam nejsou tak to naběhne normálně, ale je to bez ovladačů a hlásí to, pochopitelně, neznámé video zařízení. Navíc se ty win chvoají podivně (nefunguje sdílení, firefox nedonutíš stahovat atd...) a hlavně při bootování z cd win se to samovolně vypne

detekce velikosti okna/pracovní plochy funguje u každého os. pokud u tebe ne, není to chybou operačního systému, ale tím že:
- z neznámého důvodu se neuloží nastavení gui-windows (klikáš někam blbě)
- při startu nedostane "opravnou" odpověď od monitoru že má jiné rozlišení pracovní plochy (nefunguje vga kabel, grafika pochází z prvohor)

všechny dnešní systémy dokážou korektně naběhnout i bez připojeného monitoru. pokud máš grafické rozhraní zapotřebí, můžeš použít přístup přes síť, zobrazení bude stále korektní.

vypadá to na klasický problém mezi klávesnicí a židlí.

Bud naprosto nechápu, nebo jsi vedle

detekce velikosti okna/pracovní plochy funguje u každého os. pokud u tebe ne, není to chybou operačního systému, ale tím že:

gui je v pořádku, problém je v tom že po nějaké době se prostě celý ubuntu sekne a jediný co můžu dělat dál, je tak leda si kroužit kurzorem po ploše, protože ten jediný funguje a zbytek nereaguje

pro jistotu to schrnu:
ve win xp - os naběhl až když se přes f8 zapnul vga režim, v samotných win jsem mohl nastavit jakékoliv rolišení i barvy bez problémů, pokud jsem měl nainstalované ovladače, ale v tom případě mi nabíhalsystém právě jen přes f8, nehledě na verzi a výrobce ovladačů, když gk nebyla nainstalována tak win naběhli, ale byl jsem omezen tím že nemám nainstalovanou gk
první win byli původní, win xp sp2 a pc nešlo zformátovat (vyřešeno - ram)
Druhé win byli moje vlastní xp sp3, které jsou 100% funkční - ten samí problém jako výše
Ubuntu 9.04 (momentálně), rozlišení je v pohodě, zobrazovaní je v pohodě, ale os se po čase zahryzne a nereaguje (na ubuntu foru se shodli že jde pravděpodobně o problém s gk

A ted mi do péra řekni jaký problém mezi klávesnicí a žídlí vidíš?!

Vydíte někdo nějaký způsob jak to spravit? podotýkám že nemám možnost nacpat tu gk jinam, ani nacpat tam gk jinou
Děkuji

moja 7600 GS zvladala aj 1680 x 1050, samozrejme skontroluj ci mas zapojene to externe napajanie na molex konektor /1HDD napajaci kabel do VGA/. a skus tu Riva 32mb kartu, ta by mohla ist aspon 1024 x 768. a ked ti to zresetuje ten driver, tak aspon budes vediet, ze chyba nie je v grafike. proste mam problem s grafikou - vyskusam inu grafiku, alebo grafiku odskusam v inom PC a viem na com som...