Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s VGA

Zdravím, ted mám doma jeden komp (athlon 3200+, 1gb ram, geforce 7600 GS), je od kamaráda, že mu na něm blblo zobrazení (nízký rozlišení atd...), napojil jsem ho na 14 crt monitor, dostal jsem se k logu win a pak zhasnul monitor a nic, to jsem vyřešil zapnutím vga režimu (v nabídce stav nouze atd...), win naběhli v 640xněco, byla vypnuta hw akcelerace a grafika bylo neznáme video zařízení, zapnul jsem uplnou akceleraci, nainstaloval foreware ovladače a v pohodě jel na 1280x800, zkusil jsem pc vypnout a zapnout a v pohodě, jenomže o den později už to zase neběhá a je zase vypnutej vga režim. PC je po formátu (důvod formátu byla právě tato obtíž) a jsou v něm nějaký upravený win, které předtím běhali prý bezproblémově
Nevíte co s tím? Díky

zcela nesmyslný je tvůj postup:

napojil jsem ho na 14 crt monitor, dostal jsem se k logu win a pak zhasnul monitor a nic, to jsem vyřešil zapnutím vga režimu (v nabídce stav nouze atd...), win naběhli v 640xněco

zastaralý analogový monitor 37khz, který nezvládne žádný grafický režim ani 10let starých grafických karet - proto zobrazil pouze logo windows - v nouzovém režimu se ti bez pochopitelně spustilo jen zoufalé zobrazení 640*480/16barev - a do toho přeinstalováváš ovladače?
nenacházím pro takové počínání slušný komentář.

tak mi řekni, jaký vidíš na svém monitoru refresh - v [khz].
pak se zamysli, proč to 14" analogový monitor nemohl zobrazit a zhasnul hned po windows logu, které se zobrazuje ještě ve vga režimu (640*480/60hz ~ 31kHz).

buď srozumitelně napiš co ti vlastně teď nefunguje, co jsi s tím mezitím udělal, jinak ztrácíme čas.

je to tu už napsaný, když dám zapnout vga režim, dostanu se do win, nainstaluju ovladače gk a v klidu nastavím 1280x800 s 32bit barvama, to jede krásně na 60hz. Ale dokud tam jsou ty ovladače tak se při každým zapnutí musí zapnout vga a pak znovu nastavit rozlišení, když tam nejsou tak to naběhne normálně, ale je to bez ovladačů a hlásí to, pochopitelně, neznámé video zařízení. Navíc se ty win chvoají podivně (nefunguje sdílení, firefox nedonutíš stahovat atd...) a hlavně při bootování z cd win se to samovolně vypne

detekce velikosti okna/pracovní plochy funguje u každého os. pokud u tebe ne, není to chybou operačního systému, ale tím že:
- z neznámého důvodu se neuloží nastavení gui-windows (klikáš někam blbě)
- při startu nedostane "opravnou" odpověď od monitoru že má jiné rozlišení pracovní plochy (nefunguje vga kabel, grafika pochází z prvohor)

všechny dnešní systémy dokážou korektně naběhnout i bez připojeného monitoru. pokud máš grafické rozhraní zapotřebí, můžeš použít přístup přes síť, zobrazení bude stále korektní.

vypadá to na klasický problém mezi klávesnicí a židlí.

Bud naprosto nechápu, nebo jsi vedle

detekce velikosti okna/pracovní plochy funguje u každého os. pokud u tebe ne, není to chybou operačního systému, ale tím že:

gui je v pořádku, problém je v tom že po nějaké době se prostě celý ubuntu sekne a jediný co můžu dělat dál, je tak leda si kroužit kurzorem po ploše, protože ten jediný funguje a zbytek nereaguje

pro jistotu to schrnu:
ve win xp - os naběhl až když se přes f8 zapnul vga režim, v samotných win jsem mohl nastavit jakékoliv rolišení i barvy bez problémů, pokud jsem měl nainstalované ovladače, ale v tom případě mi nabíhalsystém právě jen přes f8, nehledě na verzi a výrobce ovladačů, když gk nebyla nainstalována tak win naběhli, ale byl jsem omezen tím že nemám nainstalovanou gk
první win byli původní, win xp sp2 a pc nešlo zformátovat (vyřešeno - ram)
Druhé win byli moje vlastní xp sp3, které jsou 100% funkční - ten samí problém jako výše
Ubuntu 9.04 (momentálně), rozlišení je v pohodě, zobrazovaní je v pohodě, ale os se po čase zahryzne a nereaguje (na ubuntu foru se shodli že jde pravděpodobně o problém s gk

A ted mi do péra řekni jaký problém mezi klávesnicí a žídlí vidíš?!

Vydíte někdo nějaký způsob jak to spravit? podotýkám že nemám možnost nacpat tu gk jinam, ani nacpat tam gk jinou
Děkuji