Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LCD Acer H233HAbmid, zobrazení ve vrchní části

Zdravim, tak nevim, poridil jsem po letech novy LCD panel Acer, ne ze bych snad nebyl spokojen s kvalitou obrazu, ne ze bych cekal zazraky od teto tridy, ale co mne zaujalo hned na prvni pohled, pri prohlizeni fotek je vrchni cast cca tak od poloviny fotky tmavsi nez cast dolni, take napr kdyz pretahnu panel snadneho spusteni nahoru, je znatelne tnavsi nez kdyz je standartne v dolni casti, totez windows okna, po pretazeni do vrchni casti je bila jakasi tmavsi nez dole, pred monitorem sedim ve vzdalenosti cca do 1 metru, pozorovaci uhel je v prime rovine oci, pokud ale testuji zobrazeni napr. Nokia monitor testem, stridam R, G, B, zobrazeni i podsvit je velmi dobre, nejake naznaky tmavnuti horni casti je temer neznatelne, tedy co s tim, reklamace nebo se s tim jaksi smirit?

Dobrý,
Taky jak budu kupovat monitor, tak taky asi připlatím, aspoň na těch 6-8 tisíc, nekupuje se to každý rok a připlatit se dá, ale zrovna Samsung bych osobně nedoporučoval.
Hodnocení sice mají dobré, ale já spíše dám na vlastní oči než oči recenzentů.

Ano, já taky a právě proto doporučím raději Samsung, než Acer. Ještě jsem neviděl negativní recenzi čehokoliv od Aceru a v reálu jsou to obvykle s*ačky, které s trochou štěstí slouží alespoň do konce záruky - v opačném případě si uživatel užije týdny či měsíce přetahování s jejich špičkovým servisem.

Ale jo. Samsung jsou asi dobré panely, jen na samém okraji při zobrazené černé ploše není černá úplně černá. Ano dělá to většina monitorů, ale viděl jsem asi 13 samsungů a všechny to dělaly o hodně více, než třeba LG nebo FS.

Dobrý den,
Zkuste se na horní a dolní část podívat ze stejného úhlu.
Také mám na monitoru Fujitsu Siemens obraz nahore trochu tmavsi a dole trosku svetlejsi. Spise kontrast dole je bidny, ale souvisi to s pozorovacimi uhly - aspon u mne. Kdyz se podivam na dolni cast ze 180°a pak horni ze 180°tak je to stejne.
Je treba si uvedomit, ze na horni cast displeje se clovek diva z jineho uhlu nez na dolni cast a pri slabem pozorovacim uhlu to dela to, že dole se jevi kontrast jako mnohem slabsi nez nahore.
Nevim jestli to je i vas pripad, mozna mas spatne podsviceni.
To na dalku takto nezjistime.
Ale co jsem videl Acery tak podsviceni mely dobre. Narozdil treba od Samsungu- ten ma vetsinou na samem okraji podsviceni bidne.

Diky za pripominku, ten uhel pohledu jsem samozrejme zkousel, o neco se to zlespi, ale stale je tam mirne patrny znatelny rozdil, nevim, mozna hledam mouchy na nespravnem miste. Co se tyce Samsungu, souhlasim, podsvetleni je podivne, videl jsem na vlastni oci, take mam znameho ktery tuto znacku po par mesicich reklamoval, ale znacku Samsung tady resit nechci, na to bych si zalozil jiny topic, na tento panel jsem dostal dobre preference, proto jsem se po veci zrale uvahy rozhodl pro nej.

Jinak ja se s nikym nehadam, nepru ze nejsou lepsi LCD, bavme se ale o problemu s tim mirnym tmavnutim, chci vedet jestli to z vas take nekomu dela, zkuste se prosim na toto zamerit u svych monitoru, rad bych vypozoroval jestli je toto vlastnost ci zavada, jinak obraz, ostrost, kontrast vyborny, na tohle si nestezuju.

Dnes jsem byl v datartu. Měli tam tvůj panel. Už na první pohled při zobrazené reklamě na modrém pozadí jsem si všiml že horní část je viditelně tmavší.
Zvláštní, ani levnější monitory a to ani od aceru podobnou vadu neměli.
Přikláním se tedy k názoru, že to není vada ale vlastnost.
Bohuzel. Takže nejlepší to bude vrátit.
Viděl jsem porouchaný notebook, já konstatoval že hlavní závadou je nápis acer pod displejem. Žeby to u monitorů této značky bylo podobné?
Z toho plyne taky ponaučení nekupovat zajíce v pytli- monitor který jsme neviděli v chodu. To už má snad lepší obraz má stará belinea.

Profesore, byl jsi v Datartu, parada... proc tady chodis a diskutujes porad pod jinym nickem a z jine IP adresy, asi te zabanovali, ale tobe to neda a stale tady fackujes s dotazy ala fotak za 1900,- a vadne body, zemni smycky a ruzne podobne vyplody. Vsadim se ze kdybych napsal ze jina znacka LCD ma takove zobrazeni, budes chrlit sva teoreticka moudra ala vlastnost a smejd, mas ty vubec naky vlastni nazor clovece. Uznavam, snad Acer nebyla nejlepsi volba, byl jsem limitovan cenou, ostatne ale co jsem cetl uzivatelske recenze na tento LCD, je velmi dobre hodnocen, ale prave ze na modrem pozadi se mnou popisovany problem neprojevuje, buhvi co jsi videl, jeste je porad cas jej vratit nebo si zvyknout, srovnani se starou Belineou je uz ale zavadejici, nemyslis??

Tedy shrnme to: rad si vyslechnu pripominky, nazory a kritiku jinych a zkusenejsich zde diskutujicich, ale o tvuj nestojim, prosim ber to v potaz.

IP adresu mám takovou jakou mi zrovna přidělí.
Neříkám že můj názor je jediný správný. Jen konstatuji co jsem viděl. Může se to také lišit kus od kusu.
Srovnání s belineou- nic špatného na tom nevidím. Uznávám že i můj monitor má trochu horší věrnost barev než tato stará belinea.

Zdravím čtenáře.
V našem podniku máme asi 15 kousků tohoto typu.
U většiny se zpočátku vyskytovalo něco podobného. Bohužel časem se to ještě zhoršilo.
zhruba 4 monitory odešly úplně. Údajně chyba podsvětlovacího tělesa.
U dalšího se projevila porucha "mura".
Osobně tvrdím Acer už ne.
Pro představu: z 130 notebooků této značky skončilo 85 na reklamaci, ale používáme pro naše pracovníky levné Extensy. Nyní postupně přecházíme na Fujitsu Siemens a nebo Lenovo.

Pane Karel
Ve škole také máme lcd Acer. Obraz vybledlý a třeba jak je přehled příspěvků tak ty jemné odstíny modré to ukazuje jako bílou.
Gratuluji ke změně značky. Lenovo notebooky jsou už z hlediska zpracování kvalitou úplně někde jinde.

Ja take gratuluji, z celeho srdce a nejvice jak mohu, k prani se pridavaji cela ma rodina, nas pes a take kocour, mit tu moznost nechal bych zahrat v mistnim rozhlase!:-D:-D

Takze, zobrazeni nebylo idealni, mirne ale pozorovatelne tmavsi ve vrchni casti panelu, hodnota kontrastu byla na 40, natahl jsem ji na 55, obraz a podsvit se neuveritelne zlepsil, rozdil ve vrchni a dolni casti je jen velmi maly, ale tento pozoruji i u druheho zapujceneho LCD LG, takze timto bych zakoncil tuto diskusi a povazoval za vyresenou.