Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení csv do accessu

Ahoj,

vytvářím si access databázi a zdrojová data mám napojeny z csv souborů. Bohužel u jednoho z nich se mi nezobrazí v accessu všech cca 2000 řádků, ale pouze 868. Při otevření souboru nevidím žádný rozdíl mezi řádky, je to export z AS/400.

Máte s tím někdo zkušenosti? Popř. jak zabezpečit, aby se do accessu nalinkoval kompletní soubor?
Dočasně to řešíme manuálním vložením, což ale není řešení - riziko lidské chyby je velké na to, jak často tento proces používáme.

Děkuji všem za radu

karmela

Právě tohle mě napadlo jako první, jenže ty řádky vypadají úplně stejně, je to výstup z jiné databáze... To by opravdu musela být náhoda, že v nějakém poli bude zrovna kombinace znaků, která by se Accessu nelíbila.
V ostatních souborech, které obsahují podobná data, jen v jiném pořadí sloupců, tak problém nemám, a to jsou jetě větší soubory...

ten HEXaeditor jsi už použila? Dál se bez toho nehneš.

Samozřejmě můžeš zkusit import těch dat do Excelu, pokud se chyba zopakuje, je problém v tom souboru. Bohužel pro takovou práci, jakou provádíš, bys měla mít alespoň základní IT znalosti (formáty souborů, řídicí znaky, znalost práce s daty apod.).