Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem účet administrátor

Velmi stručný dotaz - v hledání jsem odpověď nenašel:
Liší se nějak účet Administrator ve Windows XP od "normálních" admin účtu?
Používám teď na PC pouze klasický účet administrator. Představuje to nějaké větší bezpečnostní riziko, než kdybych si založil účet třeba ABCD také s admin právy?
Děkuji a přeji hezký víkend.

Do administrátorského účtu se ve W XP dostaneš jen v nouzovém režimu, to co používáš, je při instalaci vytvořený "normální" admin účet. Je na stejné úrovni, jako ABCD admin účet, který chceš vytvořit. Bezpečnostní rizika u obou budou stejná - je to stejně riskantní. Pokud s počítačem přistupuješ na net, měl bys používat účet bez admin práv.