Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP - heslo aministrátora

Dobrý den, při práci s XP prof. chce systém někdy provést akce s právy administrátora a chce heslo. Já ale při instalaci OS žádné nezadával = nemám. Prázné pole k napsání hesla neakceptuje. 1. Co s tím? 2. je potřeba při alternativní nové instalaci OS heslo zadávat?

kmochna+eth4rendil:

pánové, takové rady bych moc nedával. Co když používá šifrování (a třeba o tom ani neví?)?

edit: vámi popsaný způsob je samozřejmě možný, ale aplikoval bych jej jen na PC o kterém jsem si jist, že nepužívá šifrování...

1. odhlaš se
2. pokud používáš "jednoduchou" přihlašovací obrazovku s ikonami, zmáčkni 2x ctrl+alt+del
3. objeví se klasické přihlašování
4. stlač ctrl+alt+del
5. přihlaš se jako "administrator" (bez hesla)
6. změň (resp. vytvoř) si heslo

od nynějška se můžeš v tebou popsaných případech přihlašovat jako Administrator s tebou nastaveným heslem.

Reinstalace opravdu není a nikdy nebyla pro tento problém potřeba.

1. chceš sdílet disk: musíš použít účet s heslem (neřeším teď xp homepaskvil se zjednodušeným sdílením)
2. chceš spustit něco pod jiným uživatelem: musíš použít účet s heslem

čili jak ti píšou kolezi, nastav si u účtu který voláš heslo - účet se tím nemění a přeinstalace kvůli tomu není třeba.