Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antivir na Win98?

Skončila podpora AVG Free verze 7.5, který podporoval Win98. Nová verze AVG Free 8.5 již tyto Win nepodporuje. Mám je na starém PC, které stále šlape. Poradí někdo něco jiného? Nestojím o knížecí rady:-)

Jen pro informaci - taky musím řešit stejný problém a tak zkouším ten Avast a chová se to nějak divně. Občas mi mizí nějaké ikony (jako že nejsou vidět). Nejdřív v panelu rychlého spuštění - to prozatím spravil restart, teď zas ve stavovém řádku MyIE2 - to spravilo změna velikosti okna. Než jsem ho nainstaloval, nic takového se nedělo...

Co konkretne?
Acrobat reader tam ma maximalne 6ku, neviem co ine ako iframe napadajuce pdf z webstranok. Ale moze byt zopar activex sraciek, nema liezt na inet s IE.

P.S. ma tam nechat to co tam mal, aktualizovat to uz IMHO nemusi, nove viry by pravdepodobne na W9x vobec nefungovali.

Dobrý den,
zneužila bych tohoto vlákna:
Prosila bych o Vaše názory na antivir F-Secure Profi Antivirus, jestli je dobrý pro běžného uživatele PC pro Windows Vista, popřípadě, jestli je lepší než NOD 32 Antivirus.
Mohu mít nainstalované i dva antivirové programy zároveň?
Děkuji za rady.

Na F-secure ti neodpovím, bo nemám zkušenost.

Dva antiviry mít můžeš, ale pouze jeden může mít aktivní rezidentní štít (tj. kontrolu toho, co právě děláš). Pokud by byly aktivní štíty obou antivirů, tak se budou mezi sebou hádat - přirovnává se to k ochraně domu dvěma bezpečnostníma agenturama, který o sobě navzájem neví a mydlí se mezi sebou.
Ale víc antivirů tě neochrání. Ono je to prakticky jedno, co tam je, důležitý je, aby byl aktualizovanej.

F-Secure ani neinstaluj, to je opravdu zpomalovac systemu, jak se tady casto vyjadruje i o ostatnich AV (zkousle jsem ale lonskou a predlonskou verzi, letos ani nevim, jestli maji novou a zkouset to nebudu). F-Secure je pomerne hodne narocnej a sezere dost systemovych prostredku. Uz si nepamatuju presne, ale melo to cca 5-8 spustenych sluzeb a procesu. Navic nevynika ani v testech, zadnych. Jsou lepsi volby. Kdyz chces mit placenou spicku, tak ber KAV, NAV nebo Nod, o nic jiny se ani nezajimej, je to zbytecny. Skoro vse ma podobne vysledky nejen v testech, ale i v realite a realnym rozdilum se neubranis. Pokud chces zdarma, tak Aviru. No a pokud ti nevadi placenej, tak napriklad NAV maji ted za super cenu http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450 8C0V3000KBO a mas za necelych 500kc na rok klid. Zadny z tech lepsich AV za tu cenu nekoupis.

provozoval jsem WIN98 a WIN95 asi půlroku bez antiviru a firewallu a problému jsem si nevšiml. Ono dneska spyware a podobné se dělá pro NT. Také bezpečnostní díry u WIN98 už zřejmě nikdo nebude napadat.