Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přestal fungovat mikrofon

Máme mikrofon se sluchátky. Vždy, když jsme ho zapojili do počítače, objevilo se okno s oznámením, že počítač je rozpoznal, my na něco klikli a vše fungovalo. Pak jsem omylem zaškrtla možnost toto okno již nezobrazovat a od te doby, když sluchatka s mikrofonem zapojíme, fungují jen sluchátka, mikrofon ne. Neví někdo, jak to okno zase obnovit? Díky!

Na nefunkční mikrofon tu byly napsány tuny bajtů. Použila jsi hledání a přečetla sis to?

Nenapsala jsi základní informace - operační systém, jestli to jsou USB sluchátka nebo klasická, atd...

Do mixeru (ne v kuchyni, ale v ovladači zvukovky) ses dívala? ;-) Jestli není Mic ztišen nebo úplně ztlumen?

Dobrý den, aby se vám znova zobrazovalo to okno po připojení sluchátek a mikrofonu vstupte do ovládacího programu vaší zvukové karty.
Většinou v oznamovací oblasti vedle hodin bude ikona související se zvukem.
Bohužel neuvádíte jakou máte zvukovou kartu, případně jakou základní desku, pokud používáte integrovanou zvukovku, takže odpovědět podrobněji než takto obecně nejde.
V tom programu si nastavte že v tom a tom vstupu používáte mikrofon atd. V menu nastavení programu by měla být volba zobrazovat nabídku po připojení zařízení nebo něco podobného.
Hodně štěstí.

Vždy, když jsme ho zapojili do počítače, objevilo se okno s oznámením, že počítač je rozpoznal

Ano, tohle je "vymoženost" ovládačů Realtek HD Audio. Poradil vám už nade mnou Scatman, já bych k tomu jenom dodal, že existuje taky možnost ty konektory nastavit nastálo a pak nemusíte už nikdy nic odklikávat.

Děkuji za odpovědi, i když zatím mi nepomohly.
Dívala jsem se na různé dotazy, které zde lidé kladli ohledně mikrofonů, ale ti měli problém s tím, že byl mikrofon nějak ztlumený. To náš problém není - opravdu si myslím, že nám přestal mikrofon fungovat jako důsledek toho, že jsem zaškrtla možnost, aby se nezobrazovalo to okno, když počítač mikrofon rozpoznal.
Jinak USB sluchátka to nejsou, jsou klasická, mají dva konektory - jeden zelený na sluchátka a jeden růžový na mikrofon.
Operační systém máme MS Windows XP Professional.
Nepřišla jsem bohužel na to, jak vstoupit do ovládacího programu zvukové karty. V oznamovací oblasti je jen jedna ikona, která se týká zvuku, a to je ovládání hlasitosti. Nemám tušení, jakou zvukovou kartu máme - nevíte, jak se tá zjistit?

Jirka44: Dekuju! U SoundMaxu je to trochu jine, ale poradne jsem ho prosmejdila a nasla reseni!
Takze, kdyby mel nekdo stejny problem, tady je reseni:
nabidka start - vsechny programy - sound max - control panel - kliknout na ikonu kladivka - zaskrtnout moznost detect new devices on startup. Jakmile je to zatrzene, mikrofon je rozpoznan, zase se pri kazdem zapnuti pocitace objevi to okno a vse funguje.