Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmaz z tabuľky mysql

čaute, prosím pekne, kto mi poradí? Mám vytvorený výpis z tabuľky objednavka, do ktorého vpíšem predané množstvo a všetko mi vloží do tabuľky predaj, ale potreboval by som aby automaticky bol tento riadok vyzaný v tabuľky objednavka, ako sa to dá?

Vytváram databázu na sledovanie objednávok a predaja domácej klobásy.Mám vytvorené 4 tabuľky, nákup, objednávka, predaj a zadara.

Tabuľka objednávka :

id int(11)
Den date
Dealer varchar(150)
Zakaznik varchar(150)
Objednavka float(7,2)
Navazene int(11)

Tabuľka predaj :

id int(11)
Den date
Dealer varchar(150)
Zakaznik varchar(150)
predaj float(7,2)
Suma int(11)
Zaplatene int(11)
Dlh int(11)

Stĺpec navazene v objednavke a stlpec predaj v predaji je to isté

Potrebujem do tabuľky predaj dostať údaje : dealer, zakaznik z objednavky a k tomu vložiť skutočne navážené množstvo do stĺpca predaj