Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmaz z tabuľky mysql

čaute, prosím pekne, kto mi poradí? Mám vytvorený výpis z tabuľky objednavka, do ktorého vpíšem predané množstvo a všetko mi vloží do tabuľky predaj, ale potreboval by som aby automaticky bol tento riadok vyzaný v tabuľky objednavka, ako sa to dá?

skus pohladat pod heslom: normalizacia databazy

mozes sem hodit diagram tvojej databazy, mozno ti to niekto opravi(pripadne sa bude dat lepsie zistit, co chces spravit, lebo takto sa tazko radi), ale ako bolo spomenute, mas to asi zle navrhnute.

btw naco ukladas predane mnozstvo, ked to si mozes zistit podla poctu riadkov v tabulke?

Vytváram databázu na sledovanie objednávok a predaja domácej klobásy.Mám vytvorené 4 tabuľky, nákup, objednávka, predaj a zadara.

Tabuľka objednávka :

id int(11)
Den date
Dealer varchar(150)
Zakaznik varchar(150)
Objednavka float(7,2)
Navazene int(11)

Tabuľka predaj :

id int(11)
Den date
Dealer varchar(150)
Zakaznik varchar(150)
predaj float(7,2)
Suma int(11)
Zaplatene int(11)
Dlh int(11)

Stĺpec navazene v objednavke a stlpec predaj v predaji je to isté

Potrebujem do tabuľky predaj dostať údaje : dealer, zakaznik z objednavky a k tomu vložiť skutočne navážené množstvo do stĺpca predaj

sprav si proceduru

DELIMITER ||
CREATE PROCEDURE nazov (IN _ID INT, IN _MNOZSTVO FLOAT)
BEGIN

INSERT INTO PREDAJ (ID, DEN, DEALER, ZAKAZNIK, PREDAJ)
SELECT ID, CURRENT_DATE(), DEALER, ZAKAZNIK, _MNOZSTVO
FROM OBJEDNAVKA
WHERE ID = _ID;

DELETE FROM OBJEDNAVKA WHERE ID = _ID;

END;||

ale nezda sa mi to ako spravne riesenie cez 2 tabulky....si sprav radsej jednu tabulku, kde bude priznak, ci je to objednavka alebo predaj.