Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou grafiku pro agp

Kolega mi dal na opravu starý počítač - soket A, via kt 400, kde věkem odešla deska, přesněji kondenzátory u cpu.
Nějaký movitější kamarád mu dal zdarma základovku do s.754 do via - K8MM3-V. Taková kancelářská záležitost s integrovanou grafikou. Než shánět slušnější desku pro socket A bylo jednodušší koupit za pár korun semprona do s. 754. Pak jsem zjistil, že na gr. kartě gf4 mx440 se už kondenzátory také začínají nafukovat. Koukal jsem se po bazarovejch grafikách a nejvhodnější se mi zdá 7600gs. Viděl jsem i až podezřele levnou 2600xt, ale to asi bude trochu moc na 350w zdroj rexpower, kterej bych viděl na potenciální zdroj problémů.
Možná bylo vhodnější vystačit s tou integrovanou grafikou. Ten počítač je taková rodinná záležitost na fotky, občas i dig.video ale hlavně na internet. Sem tam i nějaké ty pravěké hry. Je zapnutej takřka pořád. 60GB hdd zaplněn až po okraj. Jenže děti touží hrát novější hry...
Tu otázku upřesním takto - jakou grafiku pokud se rozhodnout změnit zdroj a možná i hdd?

Jestli se ti podaří sehnat tu 7600gs, tak si gratuluj. Poslední řada karet, který dělala nVidia do AGP a jde na ní spustit ještě spousta nových her - sám ji mám doma a Oblivion na ní frčí velmi obstojně. Problém je, že se blbě shání, je jich málo. A narozdíl od novějších ATI karet do AGP, tak je bezproblémová, ATI karty s převodním můstkem nefungují vždy podle představ.

mal som nvidia 7600gs s pasivnym chladicom a fungovala dobre - starsie hry no problem. vymenil som ju za ATI 3650 s pasivnym chladicom, co je trochu vykonnejsia karta a tiez ziadny problem, hlavne ma hardverovu akceleraciu H.264 video, takze niektore nove mkv co mi trhali kvoli slabsiemu procaku su uz akcelerovane ATI grafikou. obe karty utiahol povodny neznackovy zdroj, tusim oznaceny 350 alebo 400W. chipset mam vsak intel 865, takze pre via chipset neviem posudit.

kupovat grafiku do agp je šílenost. se zbastlenýma ati kartami do AGP řady 2x00-3x00 mám špatné zkušenosti, většinou nekompatibilní/blbnou hry.ostatně problémy se tu s nima řeší dost často. Určitě bych do agp sháněl nvidiu, tu ati jen pokud by byla možnost vrácení když nepojede.

Nejlepší by bylo popřemýšlet jestli to má cenu a nebylo by lepší najít 5tisíc na pořádnou modernizaci.