Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 (64bit), virtualizovaná XP a 16bit aplikace

W7 budou obsahovat nativní virtualizaci XP a tak se s předstihem testerů ptám:

Mějme 64bit (ultimátní) Windows 7 (kvůli využití >4GB RAM). Spustit v nich přímo staré 16bit aplikace (stejně jako v 64bit Vistách) není možné. Zároveň ale je možno virtualizovat XP, které (ty moje 32bit) se spouštěním 16bit (DOS) aplikací nemají problém.

Jak je to s tou virtualizací konkrétně, virtualizuje se vždy 32bit XP nebo to závisí na hostitelském OS? Spustím na tom virtualizovaném OS...

...chvilka napětí... ]:)

...tu moji starou *) dBASE IV?

*) opravdu se ji nemíním vzdát :puff:

Myslím, že to není záležitost konkrétní aplikace, ale obecně čehokoliv 16bitového. Dýbejsku jsem dal jen jako příklad (a její instalace z deseti 5,25" disket může činit dnes i HW problém ;-)).

Zkus pod 64bit sedmičkama spustit (v těch virt. XP) cokoliv 16bitového (DOS).

A co mám dělat, když se mi v dýbejsce tak dobře (a hlavně rychle!) dělá? ;-) Kdyby šlo o nějakou pitomoučkou databázi, klidně přejdu k něčemu jinému, ale dělám v tom už 17 roků (homemade) účto pro spoustu klientů. Jen ty ušetřené peníze za povinné roční upgrady různých účetních softů... já si změny či nové požadavky jednoduše během chvilky zapracuju sám. :-) Nehledě na ergonomii práce BEZ myši.