Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 (64bit), virtualizovaná XP a 16bit aplikace

W7 budou obsahovat nativní virtualizaci XP a tak se s předstihem testerů ptám:

Mějme 64bit (ultimátní) Windows 7 (kvůli využití >4GB RAM). Spustit v nich přímo staré 16bit aplikace (stejně jako v 64bit Vistách) není možné. Zároveň ale je možno virtualizovat XP, které (ty moje 32bit) se spouštěním 16bit (DOS) aplikací nemají problém.

Jak je to s tou virtualizací konkrétně, virtualizuje se vždy 32bit XP nebo to závisí na hostitelském OS? Spustím na tom virtualizovaném OS...

...chvilka napětí... ]:)

...tu moji starou *) dBASE IV?

*) opravdu se ji nemíním vzdát :puff:

Myslím, že to není záležitost konkrétní aplikace, ale obecně čehokoliv 16bitového. Dýbejsku jsem dal jen jako příklad (a její instalace z deseti 5,25" disket může činit dnes i HW problém ;-)).

Zkus pod 64bit sedmičkama spustit (v těch virt. XP) cokoliv 16bitového (DOS).