Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB/LAN externí disk - 4 záludné otázky :-)

Zdravím chytré hlavy,
chtěl bych si ujasnit několik věcí ohledně externího disku, tak mi v tom prosím trochu pomožte. ;-)

1) lze externí disk připojit současně přes USB a LAN? Předpokládám že ano, ale raději se ptám.

2) jak se to pak bude chovat, když např. přes USB někdo bude soubor číst, a přes LAN v tu stejnou dobu někdo bude chtít soubor přepsat? Bude to jako na sdíleném disku, systém si to ohlídá?

3) lze připojit několik externích disků k počítači přes LAN pomocí switche?

4) je nějaká možnost připojit USB disk k několika počítačům současně? Mám na mysli přes USB.

Díky.

P.S.: snažte se nepsat, že si vymejšlím blbosti - mám pro to důvody - jedná se o specifický případ, sdílení dat mezi PC a několika průmyslovými stroji.

len taky napad, neslo by tam strcit citacku sd kariet a do tej citacky strcit taku tu sd kartu s wifi? ta citacka by sa mala tvarit ako mass storage a data na tu kartu by sa prenasali cez to wifi, len neviem ci ta karta umoznuje cez to wifi rozhranie data na kartu aj uploadovat, alebo len z nej stahovat do pc. a druha vec ze asi to nebude mat velky dosah predpokladam.

Díky za zajímavý nápad. S wifi SD kartami zkušenost nemám, tak netuším, na jakém principu pracují a zda by to tak mohlo fungovat? Je tu někdo, kdo by to mohl potvrdit nebo vyvrátit?
Wifi je vždy obousměrné, ne? Ta wifi SD karta má pak nějakou svoji IP, nebo jak to funguje? Nejsou k tomu nutné nějaké ovladače?

No tak o tom ze je to sebestacne nepochybuj, to je iste, pretoze je to urcene primarne pre starsie fotoaparaty ktore nemaju wifi pripojenie, takze uz z principu to musi byt sebestacne, neviem si predstavit ako by si asi tak nahraval nejaky ovladac do nejakeho fotoaparatu. Funguje to tak ze sa to wifi rozhranie nakonfiguruje na pc obsluznym software cez tu citacku a potom to uz funguje uplne sebestacne v tom fotoaparate. Tu je nejaky link na tie karty Eye-Fi. Nikde sa mi vsak nepodarilo zistit ci je mozne cez to wifi na kartu data aj uploadovat, ale mam take tusenie ze to bude tak ze je to len jednosmerne a umoznuje to len stahovanie dat z karty :-(