Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na zálohování?

Lokální zálohování jede v pořádku.
Protože pracoviště je v poli, jsou obavy z krádeže a snaha zálohovat na úložiště v sídle firmy v centru obce alespoň jednou za týden.
Spojení pracoviště a sídla je VPN linkou 2 Mb/s a to je problém.
Dosavadní pokusy s Cobianem zklamaly.
Kompletní záloha neprojde za celý víkend.
Přenesl jsem tedy data na externím disku a v Cobianu nastavil přírůstkové zálohování. ( PC s Cobianem je na pracovišti .)
Bohužel se to chová jinak, než jsem předpokládal. Trvá to také velice dlouho. Domnívám, se, že Cobian stahuje soubory ze zálohy na svůj pc a zde jej porovná se souborem v místním úložišti. Na pracovišti je switch 1Gb.
Všude jsou stanice s WinXP, úložiště na obou místech jsou Synology Diskstation.
( Mimochodem tyto zařízení mají možnost NetBackup přímo ve svém sw a na pracovišti to úspěšně používám pro denní zálohy. Pokud ale cílové úložiště odnesu do sídla firmy připojeného VPN 2 Mb, toto zálohování havaruje. )
Linka při běžném používání nevykazuje problémy a to přes ni jede účetnictví.

takhle to rozhodně nepůjde. Na to musíš od lesa, zálohovat jen změny.

Doporučil bych ti (pokud opravdu nemáš prostředky na profi řešení od EMC :-)) vyřešit to nějakým synchrotoolem (první "zálohu" přenést fyzicky na disku )a následně zálohovat v centrále. Ten synchrotool je myšlen např. Unison apod. Samozřejmě ideální je synchronizovat změny každý den...

Ono to tak je.
Na pracovišti jsou 2 síťová úložiště s daty. Každý pracovní den v noci proběhne zálohování z 1 na 2. To provádí NetBackup, který je součástí sw v Synolology Diskstation. Tohle chodí.

Protože jsou obavy z krádeže, je snaha zálohovat data někam mimo.
Když už je tam to VPN na sídlo firmy, kde jsou další síťová úložiště, a v noci se nevyužívá, zkoušíme tuhle cestu. A tohle nechodí.