Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefungující internet

Dobrý den. Dostal jsem nový notebook a chtěl jsem si přenést data z pc do notebooku. Slišel jsem, že to nějak jde přes wi-fi a tak jsem to skusil. Ale božel se mi to nak nepovedlo a ted mi navíc nejde na notebooku internet, ale na pc jo, ten je ale připojen z wi-fi kabelem. Takže když dam na notebooku Network and Sharing Center tak tam mam nalevo uzivatel-pc zelena cara k unidentified network a a pak čára s křižkem k Internetu nevíte někdo co stim?

ale změnil jsem asi nák nastavení

jo, to je dost dobrý popis.
předtím ti fungoval jen jediný pc připojený k internetu? to je ok.
a teď chceš mít připojené 2 pc? potřebuješ router.

aktuální síťové nastavení tvých pc vypíšeš: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

pravým myšem označit vše, enterem kopnout do schránky, ze schránky třeba přes notepad na flashku a vyklopit sem.

nebo v tom okně zvolíš vybrat vše, enterem kopneš výpis do schránky, ze schránky přímo (nebo přes notepad a flashku) sem, z obou tvých pc.

PC
Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Uživatel>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Hamachi:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Hamachi Network Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 7A-79-05-44-9C-70
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI
Gigabit Ethernet Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-D4-12-AA-AE
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.101
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.10.10.2
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 24. června 2009 11:44:36
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 12. května 1903 5:16:20

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Interface

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : C0-A8-00-01
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:192.168.0.1%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Interface

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : C0-A8-02-65
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:192.168.2.101%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

C:\Documents and Settings\Uživatel>

Notebook
Microsoft Windows [Version 6.0.6001]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\uzivatel>ipconfig -all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : uzivatel-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Wireless WiFi Link 5100
Physical Address. . . . . . . . . : 00-16-EA-7A-4E-72
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::5101:c2e2:a774:bc1f%12(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.1(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%2
fec0:0:0:ffff::2%2
fec0:0:0:ffff::3%2
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Local Area Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E
Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1E-68-9D-D5-35
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 6:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : isatap.{2C541737-5A62-44CD-BA29-8EF765F23
D44}
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 7:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : isatap.{86D18EC8-23A7-4450-B30D-D27BFA633
B8A}
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 12:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : 6TO4 Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\uzivatel>

nejdřív si zakaž u obou počítačů ve vlastnostech síťového připojení "ip verze 6", ať to jde rozumněji číst.

nevím co máš doma za modem/router/ap či jinou zásuvku od poskytovatele internetu.
jeho adresa je (podle tvého pc):

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.2.1

to znamená že další PC nebo wifi notebooky musí být ze stejné sítě 192.168.2.x

jestli doma nemáš více zásuvek/antén s internetem, potřebuješ ten 192.168.2.1 dále rozdělit routerem, třeba do nové domácí sítě 192.168.10.x ve které budou všechny tvoje pc.

nevím jak u vás, tu docela slušně chči.., teď by se mi do obchodu nechtělo.

křišťálovou kouli mi doma sežralo nějaké zvíře, a já nemám nejmenší tuchy kolik máte doma počítačů, a přes co jsou zapojené.
nic ti nebránilo sem napsat, jak se přesně jmenuje ta společná krabička přes kterou jsou všechny vaše domácí pc a notebuky připojené na internet - a už bychom mohli být dál i s nastavením.

zkontroluj si i na ostatních ntb výpis "ipconfig -all", když tam taky uvidíš adresu brány 192.168.2.1, je to dobré.
potom si u svého notebůů nastav ip buď ručně z rozsahu 192.168.2.x (a vyplnit bránu 192.168.2.1), nebo to nech na automatické nastavení.

sdílení souborů mezi pc už není taková brnkačka, někteří jedinci to oživují i týden.
nemá cenu řešit zda máš verzi "home" či "profi", prostě nastav na obou pc zjednodušené sdílení a můžeš klikat a klikat, až se doklikáš na protější pc.