Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace lcd monitoru

Mám tu lcd monitor 19 palců.
Popis závady: nefunguje vůbec
Při zastrčení napájecího kabelu to vydá typické prasknutí- ala nabití kondenzátorů.
Já se dozvěděl že je ještě v záruce až po mé akci-
Nejsou na něm šroubky- byla třeba šroubovákem vycvakat přední masku abych se dostal dovnitř. Samozřejmě některé packy praskly.
Jdou tam vidět vrypy šroubováku.
Vevnitř to poznat nejde. Pojistka je ok.
Jakou šanci počítat u reklamace?
Neznám opraváře této komodity- ale z hlediska selského rozumu- vada není způsobena tímto- měli by to uznat.
Na kolik jinak vidíte placenou opravu?

Ale v podstatě to není má vina. Majitelka mi tu dá na opravu její slavné LG s tím že má po záruce, a po skončení akce mi zavolá, že je ještě v záruce je, že se spletla.
Monitor ji zítra navrátím a dávám ruce pryč. Jestli ji to neuznají, tak nejspíš bude řvát po mě.
Ale dle zákona by museli prokázat, že vada je způsobena mým zásahem, to by vyžadovalo nějaké soudní řízení, což vzhledem k ceně monitoru nemá cenu.