Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router, zvyšení dosahu signálu.

Ahoj, mám router (Asus wl-520gu) umítěn v jedné části domu, ale signál bych potřeboval nějakým způsobem dostat na druhou stranu na zahradu.
V každém pokoji je ethernetová zásuvka, tak mě napadlo v pokoji co je nejblíže zahradě umístit nějaký další wifi příjmač a kabelem propojit s routerem. Druhý nápad byl provést něco s anténou, vyměnit za nějaký jiný typ.

Hodila by se mi rada jak byste tento problém řešili vy. Čím levnější řešení tím lepší. Předem díky za nápady.

Nákres: wifi.gif

stojim pred podobnym problemem. jen mne prosim nakopni, jak to nastavit.mam router asus wl520gc a signal na vzdalenem pc je dost slaby, uvazuju o porizeni jeste jednoho routeru, ale nevim, jestli se pokusit o wds, nebo jestli to pojede i nejak jako " bridge " , potreuju, aby to zesililo prijimany signal.dekuji

žádné WDS ani "zesilování" signálu. Tím jen zahltíš pásmo. Stačí udělat stejné SSID na jiném kanále a mělo by to fachat. Pokud ne, vytvoříš si úplně jinou síť, tam to pak už musí běhat na 100% (akorát u nebudeš moci svévolně přebíhat z jednoho dosahu do druhého, ale to dělá málokdo). AP samozřejmě je třeba připojit kabelem k stávajícímu routeru.