Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 26" monitor?

Zdravím. Mám možnost vyměnit 24" monitor za stejný 26" monitor. Konkretne jde o Samsung 2493hm za 2693hm. Otázka zní jestli se to vyplatí? Protože oba mají stejné rozlišení, tak jestli poznám okem nějaké zhoršení u toho většího? Takže bych rád doporučení jestli do toho jít nebo raději zůstat u 24". Finanční stránku neřešit, je to zdarma. Díky.

Před půl rokem jsem si vybíral monitor a stejně jako ty jsem zvažoval variantu 24" a 26". Rozlišení stejné na obou. Když jsem viděl tu příšernost na 26", tak nebylo co řešit. Možná na hry a na filmy to nevadí, ale na běžnou práci a kancelářinu je to fakt špatný, grafika na tom vůbec nepřichází v úvahu, je to prostě hrubý a uvidíš to na první pohled. Ale třeba jsi nenáročný a nemusí to vadit. Prostě se na to někde zkus podívat...

Co by mi vadilo nejvíc jsou ty hrubý písma, tady už je nutnost používat "vyhlazování hran rastrových písem", což spolehlivě zmrší všechny fonty.

Na filmy a hry stačí 24", na grafiku budou nepoužitelný oba dva a na běžnou práci je rozhodně lepší 24", pokud mají stejné rozlišení.

Konečně nějaká osobní zkušenost. Ale zajímavé je že zatím vetšina znamých tvrdí opak, i na poradně, viz výše, že text dobrý a filmy a hry na prd. Ale jelikož už jsem si ho objednal tak hold uvidím sám, a pak dám vědět. Při nejhorším si nechám 24" a 26" dám tchýni místo té 24" co mám s ní vyměnit. :-) Jinak vyhlazovaní používám tak i tak protože se mi to písmo víc líbí, mršení fontů nepozoruji. Jinak by mě zajímalo jaký konkretní model 26" jsi zkoumal, třeba to bude různé. No i když vzhledem k úhlopříčce a rozlišení asi musela být velikost bodu stejná. A když si vezmu, že ten 26" má 1200 řádků a taková fulHD TV má jen 1080 řádků a přesto se dělají v úhlopříčkách i dost přes metr a obraz je dobrý tak nevím.