Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití routeru jako switch

Zdravím,

snažím se zjistit, jestli můžu použít svůj router NETGEAR WGR614 jako switch. Už jsem vygooglil, že to asi lze, ale nanašel sem, jestli si nepokazím nějaké nastavení. O co mi jde: tento router mi doma slouží jako wifi pro 3 notebooky. A já bych se chtěl zeptat, jestli se mi nějak nepokazí nějaké nastavení, kdybych ho vzal a použil ho jako switch. Chtěl bych sesíťovat 4 PC pro hraní her po LAN ( pomocí kabelů ). Pokud je nutno nějak zasáhnout do nastavení routeru tak raději investuji pár stokorun do klasického switche, ale pokud je to bez problémů, rád bych to vyřešil takto, díky za Vaše odpovědi.

tento router mi doma slouží jako wifi pro 3 notebooky

čili ho chceš vzít a použít pro nějaké herní pc, a pak zase vrátit? zkontroluj si jen že má nastavený lan výstup na dhcp (celý nebo část rozsahu, to je jedno), počítače zapojíš do lan, necháš jim automatické přidělení adresy, wan necháš volný, a můžete si hrát.

Tak tedka sem zjistil, že se na nastavení toho routeru nekouknu. Když sem to chtěl udělat vyskočila na mě tahle tabulka [http://img200.imageshack.us/img200/3908/autentizac e.jpg]
Takže asi budu muset zavolat chlápkovi, co mi tady ten router nastavoval. Abych mohl vlézt do nastavení. Nicméně IP a DHCP mi přiděluje automaticky. Ale jestli je to v tom nastavení, to netuším.

třeba. to znamená že počítačům které mají nastavené dhcp, bude router přidělovat ip: 192.168.1.2-.1.51

kdyby měly mít automaticky přidělované adresy, ale pořád ty samé, musel bys jejich mac adresy zadat do tabulky pod tím "address reservation".
mac adresu ti řekne výpis

ipconfig -all

nebo je možná zobrazí i router.

ne, router je už na to připraven, má dost velký rozsah. protože rezervuje pro dhcp jen část adres, směle můžete bez konfliktu použít ty zbývající.
ip ručně ve vlastnostech tcp/ip: 192.168.1.52-.1.254 (začni třeba 192.168.1.101, a výš)
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.1.1 (dokonce bez netu není nutná)
dns: nemáte žádné, když to nebude na netu. můžete vyplnit taky adresu routeru 192.168.1.1