Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RE: zkouska demokracie

Nebudu mit nic proti tomu, kdyz tohle vlakno bude smazano, ale v puvodnim se jiz odpovedet neda a reagovat musim. Karikatury Mohameda nejsou nijak vtipne, ale naopak totalne stupidni. Pokud se (my evropane) stavime za demokraty a demokraticky vyzadujeme toleranci techto stupidit, meli bychom take tolerovat mentalitu Arabu a take to, ze vira v Mohameda je pro ne natolik svata, ze jsou pro ni ochotni vypalovat danska velvyslanectvi. Mozna jsem nekdy ve skole chybel, ale nepamatuji se, ze by me v dejepise nekdy nekdo ucil, ze Arabove podnikali svate vypravy do Evropy nebo vysilali sve misionare aby nas obratili na jedinou a spravnou viru. Nemuzeme si tedy tak trochu za soucasny terorizmus sami (my osviceni krestane)? A zalozeni ted jiz uzavreneho vlakna nepovazuji za zkousku demokracie, ale za vystavni blbost.

Hm, a až vám budou umírat blízcí při bombových útocích, budete taky takhle vstřícní?
Až se tu postaví množství mešit a bude zde svaté území, na kterém budeme muset poslouchat jediného boha, budete z toho taky obviňovat Amíky? Tady jde o střet dvou světů, dvou kultur. Arabové jsou zánměrně hecování, karikatury vyšly v tisku před pěkně dlouhou dobou, jenže se to muselo všechno dobře připravit. Irán dokončuje s velkou pravděpodobností jadernou zbraň, tak se musí odvést pozornost. Klidně mohu demokraticky tolerovat vypalování ambasád v arabských zemích, ale nevidím důvod, proč by Evropa měla podes*aně ustupovat a poníženě prosit o odpuštění, že si na svém území žije podle svých zásad. Toto století je stoletím nástupu islámu a pokud se tomu trpně podvolíme, budou naše dcery nebo vnučky chodit v burkách a my jim budeme o demokracii jenom šeptem za zdmi vyprávět.