Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RE: zkouska demokracie

Nebudu mit nic proti tomu, kdyz tohle vlakno bude smazano, ale v puvodnim se jiz odpovedet neda a reagovat musim. Karikatury Mohameda nejsou nijak vtipne, ale naopak totalne stupidni. Pokud se (my evropane) stavime za demokraty a demokraticky vyzadujeme toleranci techto stupidit, meli bychom take tolerovat mentalitu Arabu a take to, ze vira v Mohameda je pro ne natolik svata, ze jsou pro ni ochotni vypalovat danska velvyslanectvi. Mozna jsem nekdy ve skole chybel, ale nepamatuji se, ze by me v dejepise nekdy nekdo ucil, ze Arabove podnikali svate vypravy do Evropy nebo vysilali sve misionare aby nas obratili na jedinou a spravnou viru. Nemuzeme si tedy tak trochu za soucasny terorizmus sami (my osviceni krestane)? A zalozeni ted jiz uzavreneho vlakna nepovazuji za zkousku demokracie, ale za vystavni blbost.

zdenkovi neslo o mohameda ani o problem s karikaturou zdenek len vo svojej chorobe chcel zalozit dalsi thread aby bol vsade.
jemu slo o to ze mu bol "zmazany" obrazok a boltam ponechany len odkaz. preco to tak je uz bohuzial chudacik asi nepochopi.

Lžeš jak když tiskneš. Ten thread byl také uzamčen, že se na něj nedalo reagovat s odkazem, abych si přečetl pravidla. Jenže v pravidlech nic o zákazu vkládání obrázku není.
Když jsem na to poukázal v novém threadu, tak aby cenzor nemusel uznat, že mám pravdu, tak smazal i odkaz na obrázek, který tam sám vytvořil a zakamufloval to tím, že byl obrázek urážlivý.

Panuje tu tuhá cenzura.

Je to dost trapne ked niekto na fore alebo v chat-e vyka... ale co uz. Ked sa niekto chce hrat na "slusneho" moderatora tak ho v tom nechajme. Kazdopadne je to podla mna maximalne nestandardne aby hned po spusteni servera, ktory je len tak mimochodom este v beta verzii zavladla cenzura na takejto brutalnej urovni. Takto necenzuruje ani Radek Hulan, a to je uz co povedat... :)):-p

Některý věci cítím podobně jako ty. Vadí mi ta samolibá přezíravost západu (EU+USA) ve smyslu "jen my víme co je správný pro celej svět". Při násilným prosazování "jedinýho správnýho názoru" už opravdu překračujeme hranice lidskosti.

Nicméně nevidím svět černobíle; chtěl bych jen podotknout, že zjednodušovat problémy ve smyslu "Islám je takovej, protože ..." je dost ubohý. Je to podobný, jako argumentovat tím, že křesťanství je extrémně militantní, protože v Ulsteru se zabíjí katolíci a protestanit skoro jak na běžícím pásu, přičemž nikde jinde ve světě se tohle neděje. Je to prostě v lidech.

Pavel

Karikatury považuji za neuváženou a zbytečnou provokaci Blízkého východu. Ohánění se svobodou slova je pitomost, to platí tady v demokratických systémech, ne v muslimských zemích, tam na naši svobodu slova prdí a dávají nám to najevo. Zbytečné šarvátky a mrtví, jen kvůli krátkozrakosti několika novinářů.
Bohužel většina lidí tam není nijak zvlášť vzdělaná a diskuze o demokracii pro ně představuje to, jestli máš kalašnikov naproti sobě, nebo v ruce.

To ale neni kratkozrakost nekolika novinaru, to je pokus agentu CIA infiltrovanych do medialnich struktur vtahnout Evropu do konfliktu USA x Arabove.
A co si budeme povidat, dari se jim.

Pro CENZORY : Tento muj prispevek tu nechte asi hodinu a potom ho smazte. Agenti CIA neustale prohledavaji internet a mohlo by se stat, ze vam najednou zacnou vypadavat servery a poradne nepujde vubec. To si nedelam legraci, to myslim vazne. Agenti CIA jsou vsude.

Tak sorry, moderatori.
Stejne ale jsem psal, aby jste to smazli, no jak myslite, az se sem nahodou pripoji nejaky agent CIA a na zaklade klicovych slov tu ten prispevek uvidi, tak me bude chtit zjistit a cely server bude sledovat.
Fakt s tim neni sranda, spatny slovo a muzete skoncit na Guantanamu.

Ale ten co tvořil ty karikatury, zřejmě nepočítal s tím, co všechno tím způsobí. Stalo se, země se za to omluvili, ale arabům je to jedno. Stále pálí vlajky, rabují velvyslanectví a ještě u toho umírají. Myslíte, že oni se nakonec omluví za všechny ty spálené vlajky a zničené budovy?

Ty "karikatury" nejsou karikatury, ale stupidni maluvky, ktere navic ani nejsou vtipne. Ten kdo je stvoril a vypustil do sveta bud nepocital s tim co zpusobi a pak to nebyl novinar, ale naprosty hlupak a ignorant nebo dobre vedel co dela a pak by za svoje jednani mel nest odpovednost. Posledni dobou nasi "civilizovanou" spolecnosti propagovany system vrazda-omluva (prosim neberte me za slovo, je to umyslna nadsazka), jehoz ucelem je zbavit se odpovednosti pokryteckou omluvou bohuzel nefunguje a ani fungovat nemuze. Kdo zna mentalitu Arabu a jejich viru musi vedet, ze za to co se ted deje nemuze omluvu cekat, protoze oni brani sve nabozenstvi zpusobem, ktery jsme je bohuzel naucili my - civilizovani.

Dnes jsem někde četl, že se šili dánské vlajky už měsíc před zveřejněním oněch karikatur. Zajímavé je i to, že nikde nezveřejnili karikatury např. Krista, Budhy...
jestli to všechno není naplánované v rámci boje o ropu, aby byl důvod vojenského napadení.

Hm, a až vám budou umírat blízcí při bombových útocích, budete taky takhle vstřícní?
Až se tu postaví množství mešit a bude zde svaté území, na kterém budeme muset poslouchat jediného boha, budete z toho taky obviňovat Amíky? Tady jde o střet dvou světů, dvou kultur. Arabové jsou zánměrně hecování, karikatury vyšly v tisku před pěkně dlouhou dobou, jenže se to muselo všechno dobře připravit. Irán dokončuje s velkou pravděpodobností jadernou zbraň, tak se musí odvést pozornost. Klidně mohu demokraticky tolerovat vypalování ambasád v arabských zemích, ale nevidím důvod, proč by Evropa měla podes*aně ustupovat a poníženě prosit o odpuštění, že si na svém území žije podle svých zásad. Toto století je stoletím nástupu islámu a pokud se tomu trpně podvolíme, budou naše dcery nebo vnučky chodit v burkách a my jim budeme o demokracii jenom šeptem za zdmi vyprávět.

Nejsem obhajcem Islamu, ale araby a africany vubec, vyvrazdene americke indiany a nevim koho jeste dalsiho uz zase par set let musi mrazit v zadech kdyz slysi osvicene evropany, ze je treba sirit krestanstvi po celem svete ohnem a mecem. Bohuzel, byli jsme to my, kdo si zacal.

Stejně tak by muselo Evropany mrazit v zádech, když by si vzpoměli na nájezdy Turků a Tatarů na Evropu. :-D:-D:-D Nemyslim si, že by se tak jednoznačně dalo určit, kdo si začal první. Tady jde spíše o náboženský fanatismus, který je úzce spjat s cenzurou. (Stejně jako tato poradna 3-[).

Když vidím ty náboženské fanatiky včetně jejich děcek, tak mi kuchyňské
nože samy skáčou ze zásuvky do ruky. Zásadou č.1 každé demagogie je označit
nepřítele, který může za jejich chudobu a bídu. No a to je vše neislámské.
Stejně se melou mezi sebou, jen to hvízdá, viz. konflikt Írák -Írán a jiné.

Bodejť by ses mohl ve škole učit o tom, že arabové vysílali své misionáře do jiných zemí, aby tam lidi obrátili na muslimskou víru. Při jejich fanatismu je pro ně každý cizinec bezvěrec a zaslouží si za to smrt. To sice nemá nic společného s Alláhem a jeho prorokem, ale s jejich fanatickými duchovními vůdci.
Karikatury Mohameda byli v novinách již někdy před 3 měsíci a muslimští vůdci nyní naplámovali na to odplatu, aby měli novináři o čem psát a aby se pozapomělo, že Írán právě nyní vyvíjí jadernou zbraň. Je to všechno jenom cíleně zfanatizovaný dav. Takového fanatismu můžou dosáhnout jenom díky obrovské totalitě a cenzuře, která tam vládne.
Na této poradně už ta totalita a cenzura také pěkně začíná smrdět. Důkazem toho je právě tento thread, který vznikl, protože byl můj thread s karikatury Mohameda cenzurován a uzamčen. Zkouška demokracie na této poradně dopadla špatně.
:-?:-?:-?

Az na to, ze muslimsti vudcove jsou rizeni z USA. (Doprdele ja si nedam pokoj, asi me CIA odstreli.) Fakt je, ze Arabaci jsou za nami Evropany pozadu tak 200 let a tak na to sami nejspis doplatej. Nakonec jim tam Amici nahazej bomby a budou mit po ptakach. No holt silnejsi preziva, tak to je a ani komuniste to nedokazali zmenit.

Jo a s tou zacinajici cenzurou koncici v komunismu se mylis, kdyby vsichni lidi na svete pochopili komunismus, tak bychom tyhle problemy nemeli. Komunismus je totiz dokonale splynuti s prirodou. (Pokud se teda odprostis od byvalich sovetskych soudruhu a soucasnych ceskych pseudokomunistu.)