Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU Intel

Čau,
co si myslíte o teplotách kolem 70ti stupňů?Mám cpu od INTEL Core 2 Quad Q6600 (2,4GHz).
a už vážně nevim jak to uchladit.v kompu mám 4 větráky,a chladič by měl být taky celkem dobrej.
Bez zátěže má tak 55stupňů.
Kolik asi snese,než se začne loučit?

díky.

dlouho bych asi hledal,jako tenkrát,když sem kupoval novej chladič.to mi teplota totiž lítala i k osmdesátce :-)
ale sem si jistej,že to tam maj v parametrech.bylo to takový tabulkový lejstro s teplotama pro všechny jejich cpus.

Tak to si ale nieco nepochopil ptz maximalna Tj je u intel desktop CPU zvycajne 85 (vtedy zacina podtaktovanie, a vypinaju sa tusim pri 100) a u mobilnych zacina podtaktovanie na 100 (vypinaju sa tusim pri 120). A niektore modernejsie maju tu max teplotu tusim aj vyssiu. Nizsia max ako 85 neni u dnesnych intelov nikdy.
34 urcite nebola maximalna teplota ale nejaky iny udaj.

70°C v zátěži není nijak drastických.
Doporučené provozní teploty najdeš v datasheetu na stránkách Intel.

Co máš za chladič? Jakou pastu? Jaký case? Jak umístěné větráky? Bez bližších info a jen naříkání ti nikdo víc nemůže pomoct.

Ještě jde o to, kam který větrák fouká, jaký má průměr a kolik otáček. Účinnost bočního větráku lze zlepšit tzv. windtunelem.

A ta teplovodivá pasta? Je tam? Slabounká vrstva? Bílá nebo stříbrná?

Čím měříš teplotu? Můžeš mít taky špatně kalibrovaný čidlo...

Ještě jedna malá otázka.vzádu mám malý větráček na odvádění vzduchu(v předu velký zapojený na 12v),ale ten vzádu mám kvůli hlučnosti zapojený jen na 5v,takže se točí jentak ledabyle.
Máte s tím někdo zkušenosti?jde mi o to,jestli by se mi vyplatilo ho zapojit taky na 12v,jestli by to mělo nějaký efekt?

díky.

speedfan žere teplotuý z čidla na desce které může být umístěno pod procesorem ale může být klidně o 30centimetrů jinde... realtemp čte přímo z interních čidel v procesoru. Pochopitelně nějaké odchylky +-3stupně jsou úplně normální- a nikdo si s tím neláme hlavu.

jinak zajímavější teplota na kontrolu než je neustále hýbající se teplota procesoru je teplota pevného disku...u něj se životnost snižuje dost výrazně

v kompu mám 4 větráky,a chladič by měl být taky celkem dobrej.

Počet větráků není všechno.
Zkus svůj case vyfotit a dát sem fotky, můžeme poradit, kde máš prostor pro zlepšení. Vyfoť nejen vnitřek, ale i zadní stěnu z venku. Prosil bych o fotky celku, nejen detaily větrákuů.

No právě :-)
já potřebuju pracovat,renderovat a furt tady koukám na křivky,data,hodnoty jak magor :-D
Kašlu na to už dneska.),to já jenom že mám projekt,kde bude potřeba to nechat renderovat hodně hodin v kuse,takže 100pro zatížení,proto sem to hrotil:)

Tie tvoje teploty nie su nijak tragicke, mozes to tak nechat. Pozeraj ale teplotu "CORE", a nie nejake nepresne teploty z diod kdesi na doske.
Keby si sa s tym chcel zaoberat tak si treba poriadne pozret ze jak mas vyriesene prudenie vzduchu v kejse. Zvycajne ide vpredu vzduch do kejsu a vzadu vychadza z kejsu (a tak maju byt orientovane aj vetraky). Bocny by mohol fukat priamo na CPU to by bolo OK, ak vzadu vyfukujes vzduchu viac ako sa tlaci tym bocnym. Ked mas vsetky vetraky spravne tak to nechaj tak, mas to OK.
Keby si napr. vzadu fukal do kejsu a hned vedla z kejsu, tak je to naprd ptz potom sa pol kejsu nechladi.

Stejně to zřejmě děláš blbě. Sleduješ teplotu bez zatížení, to je o ničem...
Kdyby Tě náhodou zajímalo jak to s tou teplotou je doopravdy tak pustíš sw realtemp a spustíš primetest. Pro 64bit windows stáhni 64bit verzi freesoft pro 32bit verzi budeš muset asi pustit dvě 32bitové aby systém zatížili všechny 4 jádra. To budeš hledět... Aspoň zjistíš jestli to chlazení stačín nebo ne a jestli je pc stabilní. Těch 82stupňu jsem měl po 2hodinách na prvním jádře, ostatní tak o tři st. méně.

edit: normální renderování zřejmě procesor tak nevytíží.

Ee,měřim to v zatížení a to celkem dlouhym zatížení.pracuji s 3D grafikou,takže když spustim render animace,tak cepu jede na 100procent s asi vteřinovejma mezerama v přípravě mezi jednotlivejma snímkama,přičemž jeden snímek trvá(v tomhle případě) asi 2minuty.