Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada 200Ω sluchátek za 32Ω ?

Ahoj,
místo originálního headsetu k Cisco IP telefonu jsem si podle návodu index_e.html zrobil redukci. Teď se však koukám, že headset GN 2000, který jsem dosud měl k dispozici, má impedanci sluchátek 200 Ohmů.
Taková sluchátka se běžně neprodávají, resp. jsou to profi a šíleně drahá sluchátka. Risknuli byste použití 32 Ohmových sluchátek? :)

Výrobci hromadně vyráběných redukcí to vůbec neřeší a je prý možné použít libovolná sluchátka od mobilu:
support.htm

Dík za názory
M.

Já bych se toho taky bál, zavadí o potenciometr ovládající hlasitost, uslyší jenom HU a pak ticho.. Proto, když teď dělám ten zesík, tak tam mám omezení na max. 10W, bude to v místnosti 3*3m a budou tam kvalitní (Prometheus) reprobedny, takže to pískátka nebudou a bude to mít trochu výkon..

Tak si ma potenciometer zalepit lepiacou paskou aby o neho nikto nezavadil :-)
Preco by mal uslyset ticho? Zavisi od toho jak to je riesene vo vnutri kam pripaja tie sluchatka, a od samotnych sluchatok - mozu vydrzat vyssi vykon ako originalne a mozu mat nizsiu citlivost, atd. Hlasitost nezavisi len od impedancie sluchatok (moze byt vovnutri zariadenia obmedzovaci odpor a potom by nizsia impedancia sluchatok znamenala paradoxne nizsiu hlasitost, ptz vyssie straty na odpore, a naopak ak su sluchatka v zariadeni napojene priamo na nejaky zosik IO, tak sa da ocakavat vyssia hlasitost). Ked chce nech skusi a uvidi. Ako uz pisal MM-Tank u sluchatok sa bavime o vykone radovo 0.1W, to zosilovac neodpali ani nahodou, ked sa nieco odpali, tak najskor usi :) Takze testovat nie na usiach ale vedla usi