Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace windows

ahoj.. chci naistalovat windows na cisty disk nastavim bootovani s DVD jako obvykle.. potom probehne format potom pise ze kopiruje instalacni soubory na disk.. kdyz to dobehne restartuje se .. a jede to same znova zase mi to nabidne na ktery chci naistalovat oddil... potom zase kopirovani instalacnich souboru na disk... a pak se restartuje a zase dokola..nevite co delam spatne ??

XP SP3 kdyz si vyber udisk na ktery chci instalovat tak se zahaji kopirovani instalacnich souboru na disk.. kdyz to dobehne tak to jeste chvilku nacita a pak se restartuje a je to jakobych tam dal cd hned poprve .. ale mozna je to taky tim ze jsou to stazene windows.. ale uz je na jednom pocitaci mam tak nevim...

Pořadí bootování doporučuji 1) cdrom 2) HDD. Nemusí se nějak měnit pokud máš normální instalační médium /čili nezprasené např. od nlite/. Pokud instalační program nenajde na disku operační systém pustí ze z dvd sám. Pokud najde operační systém je potřeba zmáčknout klávesu při první instalaci a tím zahájit instalaci ručně. Po tomto už se nic nemačká a instalace startuje z disku.

K problému- disk může být vadný nebo vražený do nevhodného sata portu. Záleží co máš za desku. Zkus disk připojit do jiného sata případně vyměnit kabel.

U téhle desky se myslím nastavuje režim kompatibility poněkud složitěji - buď sata jede v normálním režimu ale některé OS nepůjde nainstalovat (4xsata+ide) nebo přísně emuluje ide (2xsata+ide,dva sata nejedou sou vyplé) nebo emuluje ide (4xsata+2ide). Je to podle mě kvůli možnému použití v průmyslových automatech a podobně.