Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace windows

ahoj.. chci naistalovat windows na cisty disk nastavim bootovani s DVD jako obvykle.. potom probehne format potom pise ze kopiruje instalacni soubory na disk.. kdyz to dobehne restartuje se .. a jede to same znova zase mi to nabidne na ktery chci naistalovat oddil... potom zase kopirovani instalacnich souboru na disk... a pak se restartuje a zase dokola..nevite co delam spatne ??

Pořadí bootování doporučuji 1) cdrom 2) HDD. Nemusí se nějak měnit pokud máš normální instalační médium /čili nezprasené např. od nlite/. Pokud instalační program nenajde na disku operační systém pustí ze z dvd sám. Pokud najde operační systém je potřeba zmáčknout klávesu při první instalaci a tím zahájit instalaci ručně. Po tomto už se nic nemačká a instalace startuje z disku.

K problému- disk může být vadný nebo vražený do nevhodného sata portu. Záleží co máš za desku. Zkus disk připojit do jiného sata případně vyměnit kabel.

U téhle desky se myslím nastavuje režim kompatibility poněkud složitěji - buď sata jede v normálním režimu ale některé OS nepůjde nainstalovat (4xsata+ide) nebo přísně emuluje ide (2xsata+ide,dva sata nejedou sou vyplé) nebo emuluje ide (4xsata+2ide). Je to podle mě kvůli možnému použití v průmyslových automatech a podobně.