Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hardware na sestavu PC

Dobrý den, mám potíže s výběrem nové pc sestavy a nevým si rady jestli si mám postavit sestavu na platformě Intel a nebo AMD.
Do sestavy hodlám investovat max. 20000-22000kč.
Dále bych se chtěl zeptat jakou byste mi doporučily grafickou kartu jestli ATI nebo NVIDIA.
Tuto sestavu hodlam používat hlavně na novější hry, filmy a úpravi fotek a videjí a pod...

Procesor jsem se rozhodl pořídit spíše rovnou čtyřjádroví s nejmenčí frekvencí 2,8Ghz a grafickou kartu tuto: http://www.alza.cz/asus-engtx275-htdi-896md3-d1151 78.htm nebo tuto: http://www.alza.cz/sapphire-hd-4890-1gb-ddr5-d1271 33.htm

Díky:-D
Změna předmětu, původně: Výběr (LaKr) (Kráťa)

Intel je obecně podstatně výkonnější /ale stojí víc/ a po roční zkušenosti s ati 4850 jdu co nejdřív do nvidie. 4 jádro Q9550 mám týden, ale protože jsem měl E8500 nataktované na 4ghz tak nevím jestli jsem udělal dobře. Musím zkusím přeinstalovat windows. COH se začala chovat nějak divně, tipuju to že 4jádra nepochopil ovladač od ATI3-[. Pokud chceš taktovat, freezer 7 ti na 4jádro stačit zřejmě nebude... Pokud chceš taktovat něco jiného než E5200 zapoměň na DDR2 s frekvencí 800mhz,potřebuješ 1066.

pci-x je špeciálny typ prispôsobenej pci zbernice,obvykle je 66MHz/64-bitová[na rozdiel od normálnej pci zbernice,ktorá je 32-bitová s frekvenciu 33MHz] a osadzujú sa ňou zákl.dosky určené do serverov ,často sa jej označenie pletie s pci express zbernicou,čo je úplne niečo iné

PCI-X jsou speciální verze obyčejné PCI sběrnice. Bývají rychleji taktované (66, 100, 133MHz) a často jsou 64bitové (mají delší slot). Je zpětně kompatibilní s obyčejnou PCI, ale ne všechny PCI karty zvládnou fungovat v PCI-X.
Z praktického hlediska se to používá v pracovních stanicích a serverech (např. pro přidáni SCSI řadiče, obyčejná PCI na to má malou přenosovou rychlost pro plné využití). Pro běžného uživatele je to zbytečnost.
Mimochodem - tvůj nákupní košík je poněkud prázdný, takže tam prdlajz vidím.

Mrkni na Gigabyte GA-EP45-DQ6 (ale neumi tebou protezovany SLI).

S nForce chipsety nemam dobre zkusenosti. Sem tam bug, sem tam neodladeny driver, navic to topi jak peklo samo. Kazdy, kdo videl HW z vetsi blizkosi nez tri metry, ti rekne, ze CPU patri do desky s firemnim chipsetem. Ber to jako axiom.

Ale jinak co je tak špatného na tomto chipsetu ?

Dobrého je na tom jedině to, že umožní provozovat SLI pro několik málo procent jedinců co neřeší peníze a chtějí TOP nebo pár jedinců, co se nechají zblbnout a dělají SLI z karet ze střední třídy... SLI i CROSS je podle mě naprd.

Na rozvíjející se PhysX ti stačí deska s 2*16 pcie 2.0.

Na první pohled všechno OK. Základovka se mi zdá poněkud předražená a k tomu chladiči bych se chtěl zeptat jestli chceš procesor přetaktovat nebo ne...

Sám chladič na slušné přetaktování Q9550 (3,6ghz nebo víc) ještě vybírám. Důležitá věc je mechanické upevnění - ty klasické intel nacvakávací věci /bez backplate/ jsou nahovno u větších chladičů. Zatím jsem podle všeho vyloučil nindžu:-)

Každopádně chladič na začátek máš u boxu v ceně u procesoru.

Jak budu mít nějaký chladič vyzkoušený dám vědět. Podle recenzí si doporučovat netroufnu. U mě je to komplikovaný tím, že mám paměti corsair dominator a ty sou vysoký. Ten tvůj chladič se mi zdá docela lehkej..i základní freezer 7 pro má 520 gramů tak to bude spíš lehký a asi šmejd.S freezrem zřejmě dáš v pohodě 3,4ghz /pokud nebudeš muset zvedat napětí, každej cpu je jinej/. Já teď jedu na 3,4...

Zvážil bych výběr zdroje, ten CM je zbytečně předimenzovaný,
takže bude žrát zbytečně proud, zkus se podívat na zdroje 500W s certikací 80+

bpu68

Ještě by se dalo zvážit upravit sestavu s Vistou:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8R098000PFO

Komponenty můžeš měnit, Vista v ceně + za od 1.7. koupené Visty můžeš
od října vyfasovat zdarma Windows 7 CZ stejné kategorie, to už by šlo.