Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hardware na sestavu PC

Dobrý den, mám potíže s výběrem nové pc sestavy a nevým si rady jestli si mám postavit sestavu na platformě Intel a nebo AMD.
Do sestavy hodlám investovat max. 20000-22000kč.
Dále bych se chtěl zeptat jakou byste mi doporučily grafickou kartu jestli ATI nebo NVIDIA.
Tuto sestavu hodlam používat hlavně na novější hry, filmy a úpravi fotek a videjí a pod...

Procesor jsem se rozhodl pořídit spíše rovnou čtyřjádroví s nejmenčí frekvencí 2,8Ghz a grafickou kartu tuto: http://www.alza.cz/asus-engtx275-htdi-896md3-d1151 78.htm nebo tuto: http://www.alza.cz/sapphire-hd-4890-1gb-ddr5-d1271 33.htm

Díky:-D
Změna předmětu, původně: Výběr (LaKr) (Kráťa)

Mrkni na Gigabyte GA-EP45-DQ6 (ale neumi tebou protezovany SLI).

S nForce chipsety nemam dobre zkusenosti. Sem tam bug, sem tam neodladeny driver, navic to topi jak peklo samo. Kazdy, kdo videl HW z vetsi blizkosi nez tri metry, ti rekne, ze CPU patri do desky s firemnim chipsetem. Ber to jako axiom.

Ale jinak co je tak špatného na tomto chipsetu ?

Dobrého je na tom jedině to, že umožní provozovat SLI pro několik málo procent jedinců co neřeší peníze a chtějí TOP nebo pár jedinců, co se nechají zblbnout a dělají SLI z karet ze střední třídy... SLI i CROSS je podle mě naprd.

Na rozvíjející se PhysX ti stačí deska s 2*16 pcie 2.0.

Na první pohled všechno OK. Základovka se mi zdá poněkud předražená a k tomu chladiči bych se chtěl zeptat jestli chceš procesor přetaktovat nebo ne...

Sám chladič na slušné přetaktování Q9550 (3,6ghz nebo víc) ještě vybírám. Důležitá věc je mechanické upevnění - ty klasické intel nacvakávací věci /bez backplate/ jsou nahovno u větších chladičů. Zatím jsem podle všeho vyloučil nindžu:-)

Každopádně chladič na začátek máš u boxu v ceně u procesoru.

Jak budu mít nějaký chladič vyzkoušený dám vědět. Podle recenzí si doporučovat netroufnu. U mě je to komplikovaný tím, že mám paměti corsair dominator a ty sou vysoký. Ten tvůj chladič se mi zdá docela lehkej..i základní freezer 7 pro má 520 gramů tak to bude spíš lehký a asi šmejd.S freezrem zřejmě dáš v pohodě 3,4ghz /pokud nebudeš muset zvedat napětí, každej cpu je jinej/. Já teď jedu na 3,4...

Zvážil bych výběr zdroje, ten CM je zbytečně předimenzovaný,
takže bude žrát zbytečně proud, zkus se podívat na zdroje 500W s certikací 80+

bpu68

Ještě by se dalo zvážit upravit sestavu s Vistou:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8R098000PFO

Komponenty můžeš měnit, Vista v ceně + za od 1.7. koupené Visty můžeš
od října vyfasovat zdarma Windows 7 CZ stejné kategorie, to už by šlo.