Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika PCI-E 2.0 do desky PCI-E 1.1 - vliv na výkon?

Dobrý den,

mám starou desku MSI K9N Neo a starou grafiku ATI RADEON 1600 řadu. Chci si koupit novou grafiku a později i aktualizovat celý komp. Grafiku chci ATI RADEON 4850 X2 2GB. Vím, že mi to na K9N pojede ( myslím, že mám PCI-E 1.1 nebo jak to je - je to zpětně kompatibilní ), ale jde mi o to, jestli ten výkon té karty nebude zase tak moc bržděn tím PCI-E 1.1.

Kartu kupuju kvůli warhammer online, protože se mi to příšerně seká a taky kvůli 3D grafice ( Cinema 4D ).

Poradíte?

Příště se snažit trochu víc namáhat hlavu s předmětem
Změna předmětu, původně: PCI-E 2.0 (host)

Otevírám tohle staré téme ještě jednou.

Teďka je to trošku s pěnězma lepší a rozhodl jsem se koupit Atinu 4890 a později upgradovat komp ( procesor, deska, ... ).

Říkáte tedy, že to bude limitováno procesorem? Jde mi o to, jestli koupit 4850 a úpak 4890 nebo rovnou 4890 a za pár měsíců koupit ten procesor, ... .

No jo když ty se ozveš po třech měsících. Už je všechno jinak;-)
1) Můj corsair 520W už krmí Core i7-860 přetaktované na 3,6ghz,8G DDR3, grafika je nvidia GT 260 a harddisky zůstali tři]:)

2) bylo by lepší pořádně prohlédnout novou řadu ati 5x00. Kromě toho že se ty pořádné před vánoci nedají sehnat by měli mít podstatně nižší spotřebu hlavně v 2d. Pokud to nechceš pod stromeček vydržel bych už do ledna. Ceny všeho co souvisí s pamětí (ram,flesh) a žádané grafiky stoupají raketově.

A můžeš být rád že sis nekoupil tu 4850 x2...

Takže rozhodně koupit už 5tkovou řadu? :) Mno. Takto. Grafika a zdroj půjdou jako první, na zbytek nebudou už love, možná dostanu love ještě na vánoce, atd..., ale to stejně asi padne na důležitější věci ( byt, vybavení, atd... ). Takže zatím jenom koupím ty dva krámy a pak se uvidí.

http://www.softcom.cz/produkt/ati-radeon-hd-5770-1 gb-ddr5-dual-dvi-i-hdmi-pci-express/?flist=1

tuto bych bral.