Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propjení 2 PC

Mám 2 pc jedno s modemem Huawei EchoLife HG520i a druhe s Wifi kartou EDIMAX EW-7128g je mozne tyto 2 pc propojit? pokud ano tak jak? Doufam ze uvadim dostatek parametru.

nechce se mi odkudsi stahovat manuál, prostě nastav v routeru pro wifi:
- ssid sítě, ať víš k čemu se připojuješ
- normu 54g
- vysílací kanál: zatím automaticky
- jestli je tam volba zapnutí vysílání, tak radio enable
- šifrování wpa, k němu aspoň 8-místný klíč

na počítači nech vyhledat wifi sítě, už vidíš jméno své sítě?
- zvol připojit, ve vlastnostech "vždy k této síti"
- bude to po tobě chtít stejný šifrovací klíč

a je to.

věřím touchwoodovi a nechávám na wpa, každopádně toho přebarevněný asus wifi center nebyl schopen.

ad netace:

Na internet se pomocí udaného nastavení sice dostane z obou pc, ale bude mu pouze fungovat internet, ale do druhého pc se nedostane

pokud se rozděluje síť ze stejného routeru, pak je citát možná ukázkou zvláštního smyslu pro humor, ale i nepochopením jak funguje síť, a také jak funguje sdílení v síti.

nastavení routeru ti popsali výše

pro wifi kartu v pc doporučuju zahodit vlastní ovládací program, a použít standardní windowsí - klikneš na ssid tvojí sítě, dáš připojit, poprvé vyplníš wap klíč jako na routeru, a jsi na netu.

už ses vlastně přes kabel něčím připojil na tvůj huawei? (10.0.0.38)

sdílení mezi pc se tu probíralo 256x, vpravo nahoře je hledání.
usnes se jaké máš přesně verze windows, jestli ne home tak si zapni zjednodušené sdílení, pohlídej na firewallu že je "sdílení souborů a tiskáren", jestli máš vychytralý internetový smart security balík (kaspersky, eset, symantec) tak si nejspíš užiješ legraci, u obou pc zkontroluješ že jsou ve stejné skupině, a pak už jen klikáš až se doklikáš.

Jak se muzu pomoci windowsu pripojit k bezdratove siti pokud se mi nezobrazuje ani toto http://www.extrawindows.cz/files/obrazky/2008/09Se p/seznam2_xp.PNG

ještě jednou a pomalu: n e p o u ž í v e j firemní ovládací program pro wifikartu - nebo si pak nestěžuj, že tento seznam wifi sítí nevidíš.
(ono nezáleží na tom jak ten seznam vypadá, jde o to s čím ty máš potíže, a co firemní prográmek neumí za zabezpečení)

start - nastavení - síťová připojení - pravým myšem na moje bezdrátové připojení - zobrazit bezdrátové sítě k dispozici - vlevo změnit upřesňující nastavení - záložka bezdrátové sítě - zatrhnout "konfigurovat nastavení pomocí systému windows"
nakonec zkontroluj přes msconfig.exe, že se ti žádné wifi ovládací centrum nespouští automaticky po startu.