Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba lcd

Oddechová otázka:
Jak se mění spotřeba lcd monitoru v závislosti na zobrazované scéně?
Má teorie říká, že nejmenší je při zobrazení bílé plochy a největší když ukazuje černou plochu.
Odůvodnění:
Krystaly v klidovém stavu jsou v pozici, že propouští světlo- viz vypnutý monitor- je ta černá méně černá než v momentě zapnutí, kdy se oživí krystaly a než naběhne podsvícení.
Tzn že pro zobrazení černé musí být všechny pixely vybuzené a tím i spotřeba nejvyšší.
I když to jsou asi rozdíly v jednotkách wattů. Stálo by za to, udělat test s wattmetrem.
Nebo je má teorie zcestná?
Dík

před chvílí jsem provedl test kvalitním čínským přístrojem za tři stovky (neumí cos fí) na 19" hp lp1965:
start xp, logo na černém pozadí, rozlišení 640x480: 12 VA
modrá přihlašovací obrazovka windows (800x600?): 14 VA
normální windows 1280x1024, bílá nebo černá plocha - všechno jedno: 20 VA - rozdíly jsou pod rozlišovací schopností měřáku

máš pravdu - hodnoty jsou dané velkou setrvačností měřáku, s tím jsem nepočítal. teď jsem to kontroloval a ve skutečnosti má tento monitor jen 2 stavy:
bez signálu, např. při resetu: 10 VA
při zobrazení čehokoli (při daném nastavení jasu): např. 20 VA

konkrétně podle jasu:
10% ... 20VA
50% ... 27VA
100% ... 35VA - ani tu nejdou poznat rozdíly mezi scénami, podsvícení svítí furt naplno.