Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba disku

Zdravim,
mám celkem nepříjemnej problém.Na pc jsem měl nainstalovaný Linux (Ubuntu),ale kvůli jedný aplikaci,která pod linuxem spustit nešla,sem si chtěl na druhý disk hodit Windows XP.
Disk mám rozdělený na system pro Linux,odkládací prostor a prázdný disk FAT32 na který sem chtěl hodit ty okna.Tak sem klasicky spustil instalaci,disk FAT32 sem ponechal bezezměny a začal instalovat XP.Systém zkopíroval potřebný soubory a klasicky přišel první restart.
Čekal sem tedy,že přijde nŇejaká nabídka(Ubuntu,insalace Win XP),ale místo toho mi to hned napíše Chyba disku-Restartujte libovolnou klávesou :-/
Nechápu,jak si můžou Widle dovolit,poškodit jinej OS???Kde byla chyba?
Dá se s tím prosim něco dělat?Nerad bych o ten Linux přišel,protože sem si ho postupně přispusobil k obrazu svému,to chápete.

Díky!

To ano, nech to tak jak to je. V každém případě si udělej Ghostem nebo Acronisem bitovou zálohu oddílu, kdyby se něco pokazilo. Rozepíšu to sem ještě jednou:

1. Vymaž oddíl s Windows
2. Z volného místa udělej dva oddíly, jeden na GRUB (100-200MB, FAT32) a druhý na Windows (zbytek, NTFS - ext3 jde z Windows číst jako i naopak, NTFS z Linuxu pomocí programů třetích stran).
3. Nainstaluj Windows na NTFS oddíl
4. Stáhni si GRUB (grub)
5. Nainstaluj GRUB na oddíl FAT32 s 100-200MB místa
6. Možná něco bude třeba nastavit, ono tě to navede
7. Enjoy ;-)

Ale před tím musíš spustit z opravné konzole příkazy fixmbr a fixboot pro jistotu, kdyby tam byl zbytek zavaděče z Linuxu ;-)

Skús BOOTSTAR
Bootmanager ktorý vie skrývať partície. Proste si zvoliš do ktorej partície chceš nabootovať a následne si tam nainštaluješ OS aký chceš. Samozrejme po inštalácii OS je nutné bootloader obnoviť nakoľko mnoho OS ma nepekný zvyk tvrdiť o sebe že sú jediný a najlepší OS na svete alebo aspoň na disku určite a podľa toho sa aj správajú k hard disku, jednoducho zapíšu svoj MBR a user nech si pomôže ako chce. Autor toho software s tým počíta a už pri inštalácii bootloadera sa vytvárala záloha MBR.