Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dlouhe vypinani Visty

Zdravim poradnu..
Mam asi pul roku Visty Ultimate 32bit.Jak uz v titulce stoji,zarazilo me dluhe vypinani Visty,ktere je priblizne asi 70-80sekund,coz mi pripada docela dost.Ani bych to neresil,ale u kamose jsem videl,ze mu to vypina o hodne driv,ma ale Visty Home Premium.Proto se ptam,jestli to je normalni,nebo se to da urychlit?

AVG-cko nemam,pouzivam KIS 7.Napadla me i tahle moznost,tak jsem odinstaloval a chvily delal s PC bez AV,ale "problem" stejne zustal..Start je podle me v poradku,to nastartuje docela zvyzne a rychle,jen to vypinani je docela prusvih..:-( Ne,zeby to nejak vadilo,ale jelikoz vypinam PC i ze elektriky,tak to cekani obcas docela zdrzuje..

Na XP (u Visty to bude nemlich stejný) fungovalo spustit správce úloh, dát vypnutí a koukat, kde se to zasekne - prvně maj vysmahnout userský aplikace, pak služby a průzkumník, zůstává jen "jádro" které se "zabije". Vyzkoušej po který aplikaci, která tam visí, když ji ukončíš půjde systém rychle na vypnutí.

Další můžou kolidovat zařízení (ovladače, rezidenti)

Vyzkoušej - u XP tak jako u Visty to bude podobné.

Task manager má nejnižší ukončovací prioritu - proto ho tam uvidíš ješte i když všechno zhasne. V procesech by mělo zůstat pouze jádro smss, csrss, lsass (visty neznám, budeš muset testnout). Zbytek by se měl korektně ukončit (programy, svchosty, explorer), který tam zůstane viset a nebude mít systém tendenci se vypnout, ten ukonči. Pokud po ukončení procesu půjde systém okamžitě na vypnutí, tak ten proces zato může.

pro legraci by šlo vyzkoušet, jestli nepomůže zabití skype při ukončení:

taskkill /f /im skype.exe
shutdown -s -f -t 0

obsah si ulož jako textový soubor na plochu, přejmenuj třeba na vypnout.bat (jistě máš zapnuto zobrazování přípon), a zkus na něj 2x kliknout.
bacha, pokud máš otevřené nějaké okno s neuloženým dokumentem, nebude se tě na nic ptát. ohleduplnější varianta ukončení je bez -f (=force):
shutdown -s -t 0