Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání při pravém kliknutí

Poslední dobou se mi občas stává obskurní věc - počítač vytuhne, když kliknu na nějaký soubor pravým klikátkem... Zpravidla se to dá spravit tím, že když přes ctrl+alt+del zavřu adresář, ve kterém se mi to stalo, systém se zase rozeběhne, jen zmizí z traye asi tři ikonky...

Jedu na WinXP SP3... Nenapadá někoho, čím by to mohlo být?

Díky.

Reinstalace XP a ovladačů s kopírováním dat se skutečně přes 2 hodiny dostane málokdy - to musí jít buď o fosilní stroj, nebo disk plný dat.
Samozřejmě netvrdím, že je třeba XP reinstalovat při jakémkoliv zádrhelu, jen jsem popsal svojí zkušenost s obdobným problémem.

To neděláš dobře, proč nemáš komplet Windows s programy zálohované?
Stačí si v případě jednoho HDD rozdělit si ho a použít třeba free XXClone:

xxclone

pak tě nemusí zajímat, jestli ti klekne Windows po nějakém problému.
Nastartuješ XXClone a za pár minut máš znova Win v eňo ňuňo stavu na zvoleném HDD.

Nejčastěji *.rar - ale možná je to tím, že na soubory tohohle typu klikám pravým klikátkem nejčastěji... Jinak směrem k diskusi výše - myslím, že comp udržuji poměrně slušně, rozhodnmě si troufnu říct, že slušněji než většina běžných uživatelů a zpravidla mám nainstalovány jen programy, které skutečně potřebuji... Nicméně i tak by kompletní reinstalace Win a všeho, co mám a potřebuji skutečně zabrala poměrně dlouhou dobu...

SAS mám a projíždím pravidelně - žádný problém to nehlásí... Tím "častějším klikáním" jsem chtěl říct, že když častěji klikám na .rar, častěji se může problém projevit, ne že by to mělo nějaký vliv... :-) 7zip jsem kdysi používal, ale v něčem nenahradil WinRar - teď už ovšem nevím v čem... Je poslední verze 7zipu skutečně srovnatelná?