Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta - našel jsem menu pro přetaktování a chci se v tom vrtat

hoj mam grafiku nvidia geforce 9600gt a mam aplikaci expertool na spravu me grafiky a nastveni kdyz sem tim expert tool projizdel nasel sem tabulku kde muzu upravovat tri sekce :

core clock setting (nastaveno na 650 mhz)
memory clock setting (nastaveno na 900mhz)
shader clock setting (nastaveno na 1625)

kdyz posunu u shader clock setting treba na 1635mhz tak mi to v poho veme a vse je ok a kdyz zkusim upravit jedno z tech dvou tj. core clock setting a memory clock setting tak mi to pri potvrzeni zmen hodi hlasku ze po potvrzeni bude narusena stabilita vga karty a kdyz dam potvrdit tak vse bezi ok ale neskousel sem to delsi dobu vzdy sem to vratil do puvodnich hodnot a me zajima :

1.co to je vubec za nastaveni???
2.kdyz to zmenim prilepsim si nak ve hrach???
3.muze nastat opravdu ta nestabilita u te karty i kdyz to zmenim jen treba o +/- 30 Mhz ???

Změna předmětu, původně: graficka karta (host)

Když nevíš, k čemu to je, proč se v tom hrabeš? :-? Je ti líto, že ti počítač jakž takž funguje?

Tyto volby slouží k přetaktování jádra a pamětí grafické karty a dělat by to měli jen ti, kteří o tom něco vědí. Třetí otázka je fakt hodně naivní - ano, nestabilita může nastat i když to změníš třeba o 1 Mhz, to ti nikdo předem nezaručí.

No ked tam hras Dune2000, tak jasne ze to ide :-)
Pusti si tam Tiberian Wars v 1680x1050 a high nastaveniach. To ja povazujem za hru, nie nejake ubohe 1024x768 kde je polka veci kockavych a hra na minimalnych detailoch vyzera ako grc. SOm zvedavy kolko da v takomto nastaveni ta 9500GT.

1.co to je vubec za nastaveni??? Nastavení rychlosti jednotlivých částí karty
2.kdyz to zmenim prilepsim si nak ve hrach??? Ne, hra co ti jede škubaně pojede škubaně dál, jediné v čem to poznáš je 3dmark budeš mít navíc pár bodů.
3.muze nastat opravdu ta nestabilita u te karty i kdyz to zmenim jen treba o +/- 30 Mhz ???
Ano, může

1+2+3-nastavenie prídavých programovatelných pixel/vertex shader jednotek,získaš tým jemne povedané velké/malé túdle podla okolností-pokial fps neklesá v hre pod 25 ani v najnáročnejších okamihoch,nemáš šancu zbadať v hre,že to ide rýchlejšie alebo pomalšie,jedine ,že by si mal oči terminátora alebo v nejakom benchmarku,ktorý ukáže nejaký nič nehovoriaci počet bodov,nestabilita sa môže prejaviť hocikedy,tiež to záleží podla okolností,slabšie vetraná skriňa,miestne prehriatie,zdroj s parametrami na doraz a k.o. systému môže spôsobiť aj 1Hz navyše,nielen +/-30MHz.Pokial nemáš Gainward/Palit golden sample edíciu,tak to pretaktovani Ti príliš vela neprinesie,na klasické edície Palit používa bežné,štandartné pamäte a ostatné súčiastky,ktoré za normánych okolností velmi rýchlo dosiahnu svoj maximálny strop a optimálne pracujú skôr v továrensky prednastavených hodnotách.Golden sample edície majú okrem pouťitých súčiastok aj obvykle inak riešené chladenie komponentov,tam sa už viac-menej počíta s tým,že sa bude žmýkať výkon na maximum.