Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte kvalitní router pro připojení k modemu UPC

Dobrý den,
prosím o radu ohledně routerů, zkoušela jsem hledat na netu, ale moc jsem toho nenašla.
Potřebovala bych doporučit nějaký router, ale tak aby byl opravdu kvalitni.
Připojení máme přes kabelovku (upc) to jde do modemu..tzn.

- potřebuju router, do kterého jde připojit modem od upc kabelovky, poté aby z routeru šel kabel do hlavního velkého počítače

- dále aby měl aspoň dvě wifi (jedou dva notebooky zároveň)

- dál je pro mne velice důležitá rychlost, nechci aby router nějakým způsobem brzdil připojení, omezoval apod..
(případně, aby se dalo nastavit omezení z mé strany např.na notebook u dítěte atd..)

- bezpečnost (zda lze více řešit)

- velikost bytu je kolem 100m2

- dále také ovladatelnost, nastavitelnost (nejsem programátor, ale jinak pc zvládám :) )

- kvalita (aby netrávil více času na reklamaci než u nás)

děkuji za rady...

Změna předmětu, původně: Router (host)

Zdravim..
Pochvalen byl uzivatel, ktery napsal plochu priestoru, buhuzel sirenie elmg.vln je mimoriadne zavisle od materialov v uvazovanom priestore a umiestnenia wifi zariadeni...
Ak by ste tieto poziadavky vzniesla na predajcu, myslim, ze by vam zariadenie zapozical na otestovanie v domacich podmienkach.
Ono totiz mi (ani predajca) nemozeme vediet kde si ho hodlate doma umiestnit a aky stupen ovladatelnosti a nastavitelnosti je pre vas idealny alebo aspon uspokojivy.
- mam upc kabelovku > dobra a parametry pripojenia su kde?
- aby se dalo nastavit omezeni > ake omezeni?, ceho konkretne?
- aby jeli dva notebooky zaroven > No ved hej a to neni problem a typ NB je tajny?
- vice resit bezpecnost > bezpecnost ceho? (Internetu alebo samotneho sirenia wifi?)
dekuji za doplnenie potrebnych informacii

upc - Rychlost připojení k internetu: 11,786 Mbit/s
Rychlost stahování dat: 1,5 MByte/s

omezeni- dite na ntb v pripade, ze by stahovalo, aby nam nebrzdilo inet (limit?)

bezpecnost - jedna se mi o bezpecnost samotne wifi, aby se k nam nepripojil nekdo dalsi...(do site..na nas inet)..

To je momentalne zmerana rychlost alebo zmluvna?
Zmluvna rychlost sa moze lisit od momentalnej a to aj dost podstatne. Router treba dimenzovat na zmluvnu rychlost.
Tiez by sa hodily informacie co su to za notebooky, alebo lepsie aky wifi standard prenosu podporuju...
802.11a alebo 802.11b/g alebo nebodaj novsi 802.11n ?
Ak by bola zmluvna rychlost >= 15Mbit/s je dobre uvazovat pre wifi prenosy normu 802.11n/5GHz (zavisi od moznosti NB).
Ono totizto strop rychlosti v starsich normach napr. 802.11a/g je niekde u 22Mbit/s pri velmi dobrom signale.
Verim, ze signal na vzdialenost 10m moze byt silny, ale nevieme ako bude kvalitny. Na takuto malu vzdialenost ho trebe niekedy stlmit a potom prichadzaju zase ine problemy.
Staci ak bude mat sused za stenou svoje wifi alebo nebodaj dve wifi, dalsi sused nad vami a pod vami tiez wifi a prenosova rychlost ide dole u vsetkych. Dalej sa k tomu pridavaju dalsie veci ako vypadavanie caste odpojovanie a pod.
V bezpecnosti wifi site je najlepsia volba WPA2/AES, takze jedine Router ktory ma takuto volbu, ale sucasne modely to maju uz vsetky...
Nebrzdenie Internetu ... toto splnaju routre ktore disponuju doplnkom normy 802.11, vola so to WMM (Wireless Multi Media)