Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodej webcamery - mám nějaký právní povinnosti?

Ahoj.
Prodávám webcameru (už asi 2 roky bez záruky), používaná 10 minut. o to teĎ nejde.

Když jí někomu prodám, mám nějaký právní povinnosti ?? (poskytnout mu na to záruku, já nevím co ještě). Abych m uto neprodal a on na mě třebanemohl vymáhat peníze z5 atp..

napište mi tu prosím něco o prodeji. díky

Změna předmětu, původně: prodej webcamery (host)

Pokud prodáváš jako soukromá osoba tak záruku nemusíš dávat.
Pokud by jsi to prodával na inzerát a webka ještě byla v záruce, tak stejně mu nemůžeš dát původní záruční list - protože ten by byl neplatný. Ale v praxi to vypadá jinak.

nevím ,co kupní smlouva cca obsahuje (je mě 14, a rodiče tím zaměstnávat nechci, teD mají až moc práce ...)

Popíši : Na jendom webu jsem se dočetl že někdo shání webku. Tu mojí bych miu střelil (platba předem, přepravu by platil on). To bych mu napsal mejlem. Ode mě záruku mít bude ? Nebo co mu musím všechno říci atp ?

Kupní smlouva na použitou webkameru je blbost. Pokud se s někým domluvíš mailem, tak to bude otázka důvěry - záruky neexistují. Jen pokud bys mu poslal cihlu místo kamery, už by se v tom mohli vrtat policajti a oni si vystopovat umí ledacos. Pokud nechystáš křivárnu, nemáš se čeho bát.

Záruku to nemá, tak s tím to budeš i prodávat. Tedy prodej proběhne stylem - prodávám webkameru, funkční, za xxx Kč. Pokud to prodáš někomu z ruky do ruky, tak v ideálním případě mu ji předvedeš (nejlepší by to bylo na notebooku, aby sis toho člověka nemusel tahat domů). Pokud na inzerát, tak jediný, za co musíš (měl bys, z etického hlediska)ručit, tak že je to v takovém stavu, v jakým deklaruješ. Tedy že mu dojde to, co jsi odeslal. Že se mu to posere za měsíc, to je holt riziko, do kterýho kupující jde - je to věc bez dvouleté záruky, navíc použitá.
A jako soukromá osoba mu to prodáš bez dokladu, do daní si to asi dávat nebudeš.

My to děláme tím stylem, že si uděláme inzerát na www.bazos.cz, po čase se někdo ozve, domluvíme se na ceně, zájemce napíše adresu, pošleme mu to na dobírku a tím to hasne. Bez kupní smlouvy, bez ničeho. Není to sice úplně košér, ale v praxi to tak funguje, napálili jsme se 2x (příjemce nepřevzal dobírku, kvůli pár desetikorunám se nezabijeme), ale to je už riziko, které akceptujeme.

aukro je tak nejlepší. uvidíš kolik má kupující referencí a můžeš chtít platbu předem na účet.na dobírku bych neprodával je s tím opruz /m.j musíš 2x na poštu jednou pro peníze jestli se nepletu/. Akorát abys nepřišel o kámoše kdyby si nechal prachy:-) ale zas tak moc nedostaneš.