Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 32 - 64 bit

Zdravim, mam operacni system windows7 ,procesor amd athlon x2 64 6000 3,1Ghz True Dual-Core design, ale jede mi jen na 32 bitech,, Muzete mi prosim poradit jak ho rozjet na 64 bit,abych vyuzival celou jeho silu..Windows jsem instaloval jako verzi pro 64 bit.... diky P

I když máš naistalovaný 64bitový systém, tak 32bitové programy ti pojedou ve 32bitovém režimu, který ten operační systém musí speciálně pro ně umět napodobit. Někdy to potom může znamenat, že ve výsledku to chodí hůře než v nativně 32bitovém operačním systému. Kromě toho ještě 32bitový OS umožňuje provozovat i staré 16bitové aplikace. Takže znova: používáš nějaké 64bitové programy?

Pokud dáš ctrl-alt-del a potom správce úloh a vidíš většinu procesů s jménem označeným *32 např.explore*32 tak to je normální.

Žádné jinačí "rozjíždění" procesoru na 64bit se nedělá, maximálně můžeš poshánět nějaké programy přímo pro 64bit. Pokud máš méně než 4giga ram je pro tebe v tuto chvíli 64bit windows zbytečný.