Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení obsahu DVD disku

Mám ještě jeden problém, který jsem se tady už v minulosti snažil bezúspěšně řešit.
V Exploreru se mi nezobrazí obsah disku vložený do DVD mechaniky. Ve vlastnostech je mechanika OK. Když se podívám na mechaniku přes správu počítače (správa disků), tak se po vložení média správně zobrazí i jeho velikost, ale Explorer nezobrazí nic. Když zkusím použít nějaký program pro práci s vypalovačkou (třeba CDBurner), tak to hlásí, že tam žádné médium není. Zkoušel jsem vyměnit celou mechaniku, ale situace je stejná.

jsem si to zkusil, protože by mě v životě nenapadlo dívat se na obsah dvd explorerem - některá slova či pomůcky prostě do slušné společnosti nepatří.
čili pokud nedáš spustit ale otevřít, máš vidět adresáře \video_ts, případně i \audio_ts.
zatímco při dvojkliku to spustí asociovaný přehrávač pro dvd, a nejspíš ze struktury neuvidíš nic.
xp však neobsahují mpeg2 kodek nutný pro přehrávání dvd, řeší se to přehrávači třetích stran nebo různými paskvily - codecpacky.
čili záleží jen v jakém stavu roze...instalovatelnosti jsou momentálně tvoje windows.

kdyžtak napiš co chceš vlastně vyřešit:
- prohlížet strukturu dvd? pořiď si Skutečný Správce Souborů.
- přehrávat dvd? například gom player (kvůli ovládání), vlc (pro všechny formáty), ...

Možná jsem se špatně vyjádřil. Nejde mi o přehrávání videa přes Explorer. Nemůžu prostě zobrazit obsah jakéhokoliv média (CD či DVD) v Exploreru. Tzn. i datového.

Ještě mě napadlo, když už se bavíme o tom Exploreru, zkusit jiný správce souborů - Free Commander. Výsledek je stejný, jako by tam médium nebylo.

aha, i po shlédnutí tvého obrázku už je mi to jasnější - nejen že nejde dvd, ale nejde nic.
chyba bývá ve špatných právech v položkách registrů, mělo by jít o větev:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE

a její podvětve s šílenými zkratkami jednotlivých diskových/dvd mechanik.
jejich oprávnění bývají normálně nastavena na:
- everyone: číst
- system: úplné řízení

ale různí kutilové s admošskými právy instalují co kde potkají, toto bývá výsledek.

mělo by to být ono: začni už pravým myšem na větvi "ide", vyber oprávnění, a zkontroluj že tam jsou v pořádku práva. pokud k tomu není jiný speciální důvod, když si klikneš na uživatele system měl by mít nastaveno úplné řízení. dále tam může být ten everyone - jen pro čtení.

toto prohlídni i pro větve disků cdromhl..., cdromoptiarc..., i pro podvětve 4&35... a 5&40... (ty znamenají fyzické umístění mechaniky, právě na nich záleží, ale dědí práva shora)

Máš nainstalovaný nejaký software ktorý je problematické instalovat znovu ?
Ináč nevidím dôvod prečo si už neurobil novú inštaláciu WIN. Chyba ktoru popisuješ je u teba zrejme dlhotrvajúca : Zkoušel jsem vyměnit celou mechaniku, ale situace je stejná a je temer isté že vznikla zásahom do registrov uživatelom alebo nekorektným softwarom. Jednoduchú chybu o ktrorej vieš čo ju spôsobuje ručne opravíš. No u teba je situácia iná. Čas a energiu ktorý vynaložíš na pokusy dať to do poriadku mnohonásobne prevýšia čas novej inštalácie. Použi bod obnovy alebo reinstaluj WIN

j: pravdu díš, bývá to tak. ale znáš to: když víš kam hrábnout, je to na pár minut. zatímco třeba body obnovy jsou většinou k ničemu.

já se s podobným případem setkal když jsem potřeboval zrušit indikaci interní cd mechaniky jako odpojitelné.
a s tím samým pak na servisním notebůů, kde mělo admošská práva celé oddělení, a každý si "cosi" nainstaloval.
nejde o samotnou instalaci win a základních aplikací, ale o celé znovunastavení, to je na mnohem déle.