Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluetooth handsfree Nokia BH-102 a dosah

Zdravim, poslednich par dni pozoruji u tohoto modelu HF vs mobil Nokia 6220c snizeni dosahu, pri zhruba vzdalenosti 1 metr (v prime viditelnosti, bez prekazek) zacne ve sluchatku jakoby lupani a hovor je prerusovan, v cca 1.5 metru jiz neni mozne telefonovat, hovor je nesrozumitelny, taktez pokud je napr vzdalenost HF od telefonu cca 30cm a mobil vemu do dlane, zacnou se projevovat vypadky hovoru, je toto normalni ci je vadna HF, pro jistou abych vyloucil zavadu telefonu jsem toto ucho otestoval na dvou jinych Nokiich a take na HTC, chova se to stejne, proc se na to ptam, nejsem si jisty, ale myslim ze od novoty tohle zarizenicko melo velmi velky dosah a slo i za stenu v byte, ale rikam jisty si nejsem, tedy je tohle normal nebo na reklamaci??

Udavany rozsah vzdialenosti je ciste teoreticky, tak ako pri wifi.
wifi ma napr v letaku vzdialenost 300m pri vonkajsom pouziti a 100m pri vnutornom pouziti...
Neviem, ale ja som sa nikdy nestretol s tym, ze by wifi chodilo v clenitych budovach na vzzdialenost 100m, mozno v nejakej hale.
Mozno by stalo za pokus premeranie accu, ci dodavaju aj patricny prud...
Ono totiz starsie a casto nabijane accu straca kapacitu, niektore uz po 100 cykloch nabijania...

Rušení tam sice pane KiloViktore být může, ale to by nedělalo ani na prodejně. Pokud uvádí 10 metrů dosah, tak takový být musí.
Myslím že závada je zcela evidentní.
Jinak wifi 300 metrů? To mi příjde málo. Už kdysi měli třeba spoje z Kroměříže do Příbora, což je nějakých 20-30 kilometrů..

S tymi antenami co su na SOHO routroch to urcite nepojde na 20km...
Myslim, ze termin "musi" je na zvazenou... Ak to nikto spomenul 5m by nemal byt problem, pokial je zariadenie nove, cerstvo vybalene z krabice.
Zavisi aj kde sa HF povaluje... za sklom auta je niekedy velmi horuco...
Tiez moze byt v spatnom stave prisposobenie anteny, tym sa stiahne automaticky vykon (ci uz priamo alebo nepriamo), pokial by sme brali do uvahy ze accu je OK.

Ja teda neviem, ci myslime to iste...
Zntenky na tych AP/Routroch byvaju vetsinou male odpojitelne tycky, nie vetsie ako 15cm...
Ak sa ale namiesto tej originalnej pripoji ina, vecsia s vecsim ziskom je mozne ze aj na 20km bolo mozne volakedy urobit spojenie.