Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální vysílání - pár dotazů

V této oblasti se vůbec neorientuji a odlehlostí mého bydliště se k digitálnímu vysílání zatím nedostanu. Přesto bych měl pár dotazů...

1. V naší vesnici nehrozí kabelovka. Jakým způsobem budeme (někdy) digitální signál přijímat - parabolou (na satelit) nebo nějakou "normální" anténou (na pozemní vysílač)?

2. Časem budou digitílně vysílat všichni a analogové vysílání zanikne. Dnes kromě českých chytnu i slovenské a rakouské TV stanice. Bude něco podobného platit i pak? Bude potřeba mít více antén (v případě, že se bude "chytat" na pozemní vysílače) a půjde to vůbec? Bude potřeba více set-top boxů?

3. Dnešní klasické TV přijímače nejsou vybaveny digitálním přijímačem a musí se doplňovat o set-top boxy. Co LCD televize, které se začínají prosazovat? Mají nativní podporu digitálního vysílání už "v sobě" nebo i ty je nutno dovybavit?

(...klasický satelit nemám...)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
1. protoze digitalni vysilani bude kmitoctove srovnatelne se stavajicim vysilanim, tak normalni ante…
Jan Fiala 11.02.2006 17:20
Jan Fiala
Aha. ad 3) Pořídím-li tedy "nedigitální" LCD TV a set-top box, výsledek je tedy stejný jako u (rouv…
L-Core 11.02.2006 17:27
L-Core
Ano. Predstavit si to muzes jako TV + video. Jednak muzes kanaly prepinat primo na TV a druhak si mu…
Jan Fiala 11.02.2006 17:59
Jan Fiala
Pokud bude mít settopbox tak nemůže kanály přepínat přímo na TV.. BTW: odkdy se hifista zajímá o obr…
Mirek 11.02.2006 18:01
Mirek
Hi-Fi High fidelity fidelity - poctivost, přesnost, výstižnost, věrnost(reprodukce zvuku, obrazu)... nový
Ji 15.02.2006 22:45
Ji
jsem našel ten odkaz akorát jsem se spletl v pevném disku , on jde připojit přes usb externě a není…
cody 11.02.2006 22:57
cody
No to je parada! Na kolik to prijde? poslední
mif 15.02.2006 22:56
mif

1. protoze digitalni vysilani bude kmitoctove srovnatelne se stavajicim vysilanim, tak normalni antenou. Parabola se pouziva na mnohem vyssi vysoke kmitocty

2. set top box predstavuje vlastne televizni tuner. Takze pokud jej nebudes mit primo v TV, budes pro kazdy televizor potrebovat jeden SetTopBox. Podobne to bude treba pro VideoRecorder, v nem ti bude taky analogovy tuner k nicemu, takze pokud budes sledovat TV a chtit na videu nahravat neco jineho, budes potrebovat dalsi i k videu.
Moznosti je poridit si SetTopBox se dvema tunery, popr. s integrovanym harddiskem, ktery bude umet zrovna nahravat.

3. zalezi na konkretnim produktu, u nej je napsano, zda obsahuje i digitalni tuner. Doporucuji porizovat ze zacatku bud co nejlevnejsi tuner nebo takovy, ktery umoznuje aktualizovat firmware. V pripade zmeny v parametrech vysilani by ti pak TV s integrovanym digitalnim tunerem treba za 60 000 nebyla k nicemu a skoncil bys u externiho SetTopBoxu

Aha.

ad 3) Pořídím-li tedy "nedigitální" LCD TV a set-top box, výsledek je tedy stejný jako u (rouvnou "plně") digitálního LCD televizoru? Nedochází tam k nějaké degradaci či převodům digi/analog?

...a ty "cizí" televize, tam by tedy neměl být problém, budou-li se "chytat" na normální antény? Akorát se bude muset set-top box na ně asi "nějak" naladit, co?

Ano. Predstavit si to muzes jako TV + video. Jednak muzes kanaly prepinat primo na TV a druhak si muzes na TV nastavit video a prepinat programy na videu. V tomto pripade video = SetTopBox.

Co se tyka kvality. Digitani vysilani bude trosku ve vetsim rozliseni (HDTV) a pri zobrazovani na normalni TV se musi prizpusobit. Ale pokud nejsi zadny hifista, nemusis to resit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru