Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VNC bez portforwardingu

Je vecer nemysli mi to, takze mozno sa pytam hlupo ale mam uz dost riesenia problemov cez telefon, da sa riesit VNC bez portforwardingu? Viem, ze da, ale nemam silu studovat tony toho, co mi vypluje google.
Predstavujem si to tak, ze vnc klienti budu bezat na klientskych masinach ako sluzba a server bude bezat na nejakom linux servri vonku. Spojenie bude point-multipoint a malo by zvladnut cca 50-100 spojeni naraz.
Myslim, ze rozdiel medzi ultravnc, tightvnc a inymi vnc softom je nepodstatny a mali by fungovat vsetky nie?
Ozaj dokazu medzi sabou komunikovat rozne druhy sw?

Pak se podivej na LogmeIn.com
Tam zadny port forwarding nepotrebujes, bezi to na standardnich HTTP/HTTPS portech.

Aby podobna služba mohla běžet bez nějakého port forwardingu na routerech, potřebuješ nějaký centrální server, na který se přihlasí klienti a ten pak zprostředkuje spojení s ovládajícím.

Hosi, hosi vy ma citate nejake povrchne.
Napisal som, ze si to predstavujem, ze serverova sluzba bude bezat na linuxovom servri VONKU (=verejna ip), cize evidentne chcem pripajat roznych klientov z roznych sieti s mojim pc.
Log me in mi nevyhovuje vzhladom na pomerne narocny postup pri instalacii a registracii.
Pointa je v tom, ze ked nieco vysvetlujem cez telefon je castokrat rychlejsie spravit to cez remote managment.
Donedavna som pouzival teamviewer, ale prejst na komercnu verziu za 700$ sa mi neoplati. Predpokladam, ze instalaciu vnc klienta po telefone zvladne aj nejaka manicka (ked zvladli teamviewer).
Staci ak mi poviete ano funguje to tak, ze si instalnes serveru cast na linuxe a klientom nastavis pevne virtualne ip a pouzit na to tightvnc a ja si to uz zajtra rozbeham aj sam.

Takze upresnim pre nechapavych ak by zase niekto nepochopil, co chcem.
ja(mozno aj nat)-internet server---------router1(nat)----klient1,2,3,4
|_________router2(nat)----klient5,6,7,8
|_________atd.....atd.....atd

Takymto stylom funguju sluzby ala teamviewer, logmein a pod. Potrebujem proste spravit primitvnu vpnku (na bezpecnost kaslem), kde klien len instalne program, ktory pobezi ako sluzba, prideli si virtualnu ip a udrzuje spojenie so serverom.
Ja spustam viewer, zadavam ip a server ma uz presmeruje na koncoveho klienta. Toto vsetko vlastne riesi openvpn, ale tam je zdlhava instalacia na klientskej strane, nastavenie konfigu, vydanie certifikatov a pod...proste mi to nevyhovuje.

Trosku to tu ozivim. Spravil som spojenie cez repeater, bohuzial okrem pozerania na vzdialenu plochu nemozem nic viac robit a neviem, kde je chyba. Okrem toho si pripojenie vyzaduje interkaivitu uzivatela na vzdialenej strane, co tiez nie je 2x dobre.
Pripojenie nat2nat je nefunkcne, pravdepodobne nefunguje sluzba, ktoru uvnc poskytuje.
Videl som uz pripad vnc+vpn, ale to si zase vyzaduje pomerne zlozitu instalaciu na strane klienta.
Netusi teda niekto o niecom v style teamvievra s rovnako jednoduchou instalaciou?

Bohuzial nie, to mozem rovno dat na klientske stanice openvpngui a nechat ho bezat ako sluzbu.
Toto je dobre v pripade, ze klientsku siet predpripravim dopredu. Vygenerujem certifikaty, nastavim konfigy a instalnem demonov.
Lenze co v pripade nahlej akcie-reakcie? V toto pripade je pre niektorich max zlozity ukon uz instalacia Teamviewra a nasledne nadiktovanie id a passwordu. Cize hladam nieco zlozite max tak ako instalacia TW. Som uz sice napoly nalomeny na kupu komercnej verzie TW, ale zda sa mi pomerne draha a navratnost v horizonte rokov tak by som chcel na to vyuzit moje linuxove servre.

já to myslel jinak - předpřipravíš si "generickou" VPN, s certifikátem a konfigem stejným pro všechny uživatele, uděláš (pokud už to tak není) z toho samospouštěcí single exáč a ten si pověsíš někam na web (ideálně "skrytě"), případně je můžeš posílat zákazníkům poštou nebo přes webové úschovny apod., případně jej můžeš taky rozeslat "dopředu"..

Na serveru ti integrovaný DHCP přidělí vždy tu první/druhou IP adresu z poolu, takže po klientovi budeš potřebovat jediné - spustit to openvpn, zbytek si už můžeš zařídit sám a řekl bych, že to bude jednodušší, než ten TVWR.

Viem o com hovoris, ked uzivatel je tak tupy jak bagandza a teba na druhej strane telefonu ide roztrhnut od zlosti, lebo zasah si vyzaduje 5min a ty telefonujes uz pol hodiny a klietovi to nejak stale nefunguje, alebo co. :-)
Ja pouzivam pre podobne pripady, kedy sa potrbujem dostat na nejake PC, ktore je za styroma branami a siedmimi routrami tento SW.
www.crossloop.com
Zatial ho nainstaloval a spustil kazdy aj uplny laik. Vacsinou si ho uz predinstalujem na klientske PC. Netreba nic nastavovat, konfigurovat. Vyuziva to VNC, jednoducho ho uzivatel spusti, aj ja na svojom PC a potom uz len potrebujem od uzivatela, aby mi nadiktoval pristupove cislo a som na jeho PC.
Ked som tento SW objavil, skakal som 2m20, usetril mi kopu casu a nervov. Zatial co mam prakticke skusenosti, funguje z akejkolvek do akejkolvek siete.
LuBoss33.