Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapnout jako první monitor a až potom PC?

V jedné nejmenované diskuzi jsem se dočetl, že je dobré jako první zapnout monitor a až pak PC. Já to vždycky dělal přesně naopak - napřed PC a potom monitor.
Prý to je kvůli tomu, aby napěťové rázy z monitoru neovlivňoval PC, ale to se mi moc nezdá, v síti je tolik napěťových rázu a špiček (z lednice, tyristorových výzbrojí tramvají atd.), že jeden ráz z monitoru by ho neměl ohrozit.
Jaký postup doporučujete vy? Nebo taky myslíte, že to je jedno?

Jenze ono je to tak, ze drive, kdyz se nezapnul monitor, tak pocitac nemusel zdetekovat pripojene zarizeni a potom po najeti do systemu bylo cerno i po zapnuti monitoru. Tudiz se monitor musel zapnout stejne s pocitacem nebo drive nez PC. Dnes uz takovy problem nehrozi, takze je to jedno.