Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapnout jako první monitor a až potom PC?

V jedné nejmenované diskuzi jsem se dočetl, že je dobré jako první zapnout monitor a až pak PC. Já to vždycky dělal přesně naopak - napřed PC a potom monitor.
Prý to je kvůli tomu, aby napěťové rázy z monitoru neovlivňoval PC, ale to se mi moc nezdá, v síti je tolik napěťových rázu a špiček (z lednice, tyristorových výzbrojí tramvají atd.), že jeden ráz z monitoru by ho neměl ohrozit.
Jaký postup doporučujete vy? Nebo taky myslíte, že to je jedno?

Napěťový ráz ti udělá jen elektronové dělo v klasickém monitoru, ne LCD panel, v kterém pochopičitelně žádné elektronové dělo není...8-)Z toho si dovolím usuzovat, že se tazatel ptá právě na klasický monitor...8-)
Slyšeli jste s MM_Tankem určitě něco o elektronovém dělu, ne? :-D:-D:-D

BTW, opravdu kvalifikovaná poradna...:-D

Nejde len o napatovy raz, ale napr. dnesne grafiky si detekuju na ktorom vystupe je nieco pripojene, u DVI to moze byt cez EDID, a ak je monitor vypnuty tak ho nezdetekuju a nemusia zapnut prislusny vystup. Je lepsie ak je pri bootovani monitor zapnuty, t.j. najprv monitor, alebo sucasne s PC.

S napatovym razom od elektronoveho dela to nemalo nic spolocne ani v minulosti, islo o datove signaly, ktore mohli byt pri vypnutej periferii vpodstate skrat na napajanie - ak je vypnute tak skoro skrat na zem (signalmi by sa napajalo zariadenie), co plati vpodstate aj dnes (CMOS ma ochranne diody na Vcc). Preto sa odporucalo najprv zapnut periferie.
Dnes sa robi takmer vsetko blbovzdorne (aby sa to neodpalilo ked to zapne nejaka sekretarka) takze z elektrickeho hladiska je to jedno.

P.S. narazky na kvalifikovanost si nabuduce odpusti, nie si v stave posudzovat kvalifikovanost.
P.S.2 to tvoje spojenie "napatovy raz" a spojenie s elektronovym delom je tiez nezmysel. "Elektronove delo" nie je ziadne delo z tanku, ale obycajna jedna elektronka, a nevytvara ziadne razy (ked uz tak mierny prudovy naraz pre zhavenie) a nie napatove ::)

Jenze ono je to tak, ze drive, kdyz se nezapnul monitor, tak pocitac nemusel zdetekovat pripojene zarizeni a potom po najeti do systemu bylo cerno i po zapnuti monitoru. Tudiz se monitor musel zapnout stejne s pocitacem nebo drive nez PC. Dnes uz takovy problem nehrozi, takze je to jedno.