Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat DVD prezentaci z fotek?

Mám k dispozici fotografie s rozlišením 5 MPx. Chci udělat prezentaci na DVD tak, aby:

1) Prezentace šla přehrát jako klasické DVD v přehrávači, tak i na PC.
2) Prezentaci chci jednak jako jednotlivé fotky, s výběrem zobrazení jednotlivých fotek...
a) 3 s
b) 5 s
c) 7 s
3) ... a druhak z fotek udělat video (zkouším MS Photo Story, ale zdá se mi v něm málo nastavení - např. čas zobrazení fotek).

Jak a v čem udělat video z fotek? V čem nachystat obsah DVD tak, aby šlo rovnou vypálit (obsah, menu, kapitoly, ...)?

OS: Windows XP SP3, cena pokud možno Nula včetně DPH.

Pavel

Bud se divam spatne nebo mame kazdy jinou predstavu o tom, co nestoji moc penez. On hleda program za nula korun a ty mu nabizis program producer za 5000kc? Tu praci, kterou on pozaduje zvladnou programy uz kolem 1000kc a mozna i nejake free, ale ty neznam. Navic staci stahnout trial uz zminovaneho treba Zoneru nebo ACDSee atp. a pokud to nebude delat castej, ma to hotove zdarma a trial delsi o 100%, nez u toho co doporucujes a dokonce mel Zoner jednu dobu trial na 60 dnu, ale to nevim, jestli jeste maji.

Jo vypada to zajimave, zkusim si to stahnout. Ja mam ACDSee a to to umi bez problemu, ale nikdy jsem to nepouzival. Jenze ono se to obcas fakt hodi. ACDSee ma spoustu moznosti ja docilit neceho podobneho, ale zkusil jsem stahnout posledni Zoner do virtualu a tak jak ho nemam rad, tak tohle umi celkem pekne a jednoduse a i kdyz ma na tento prevod min finkci nez ACDSee, tak zrovna to co se mne na nem libi ACDSee nema.

Prozatím zkouším několik zde uvedených programů, pak napíšu dojmy.

A teď technická: lze vůbec udělat DVD (s menu) s fotkami pro prohlížení na DVD přehrávači, nebo se z nich musí udělat (mpeg) video?

Pavel

Já jsem dostal k nějaké vypalovačce Power Director, ten to umí, dá se tam nastavit čas ukazování fotky i čas efektu přechodu mezi fotkama. Ale jestli chceš mít v menu i volbu, jak dlouho se má fotka zobrazovat (alespoń tak chápu dotaz), tak to asi neumí žádný ze zde uvedených programů.
Jinak znám DVD přehrávače, kam vrazíš USB flash s fotkama a on je začne přehrávat sám. A když je v tom adresáři s fotkama MP3 soubor, tak ti k tomu ještě hraje....