Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet jde pouze minutu.

Mám zajímavý problém:
Počítač vykopávka, WinXp Sp3, Firefox 3.5.1, Avira, a Windows Firewal.

Naběhne počítač, internet jde asi tak minutu a dost.
Po minutě jsem bez internetu.
Instalace tohoto počítače je stará a asi už nebude nově nainstalen, jen by mě zajímalo čím by to mohlo být a pokusit se to opravit.
Zkoušel jsem SuperAntispyware, ComboFix.
Linux Slax Live jede v pohodě.

smaž starou instalaci windows, a nainstaluj novou, nezaspywarovanou a nezavirovanou.
všem uživatelům, používajícím net/maily/icq nastav omezený účet.

pro zajímavost se podívej na nastavení své sítě (ipconfig -all), jestli dává smysl.
v prohlížeči zakaž doplňky, které nejspíš mají choutky kamsi komunikovat.
můžeš zkusit odinstalovat všechny programy které nepoužíváš, a které zanáší systém špionážním fízlováním - zaměř se na ty které vidíš v msconfig.exe - po spuštění.

Součsně nastal problém s mým oblíbeným ZoneAlarmem, cpu ho na každý počítač co potkám - hlášky o nějakém root certifikátu. ZoneAlarm nešel odinstalovat ani přeinstalovat.
Řeším to i na www.viry.cz - aplikován: HijackThis, Combofix, G-mer, xp-AntiSpy, OTMOVEIT3 a teď jdu na AVZ4.
ipconfip /all je za chodu netu a okamžiku kdy net nejde stejnej.
Je to starej počítač i instalace, ale rád bych na to našel způsob léčení. Třeba se to bude hodit i jinde.
"Po spuštění"(msconfig.exe) kontroluji.
Myslím si, že to bude něco co dokáže neutralizovat starší verzi ZoneAlarmu.