Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem restarování PC při startu

Dobrý den

Mám problém při zapínání PC. Ve chvíli kdy začne načítat windows (XP home) behem pár sekund se sám restaruje a zase to jede odznova.

jednou se to náhodou rozlejo a já přitom reinstaloval windows, už to ale opět uspěšně nejede.

po prvním restartování často jako by nebyl harddisk ani přítomný (nenajdu ho ani v BIOSu ani po zmáčknutí F8) a opět se dá najít až po vypnutí a zapnutí.

Koupil jsem proto nový harddisk ale probémy přetrvaly, nejde nainstalovat windows ani naformátovat disk (jako by neexistoval). Při obou postupech mi to nakonec hodí BSOD a v text soubor setupdd.sys způsobil potíže....(i v nově koupeném harddisku)

Předem děkuji za radu:)

Pokud máš harddisk připojený přes SATA pak se často stává, že se konektor horkým proudem vzduchu, třeba z grafiky, deformuje a tím pádem kontakty nemají dotyk. Potom se objevují přesně takové problémy. Zkus vyměnit SATA kabel.

jo kabel je SATA, ale mám jen jeden, zkoušel jsem ho připojit do ruznejch děr na základní desce.

Ale co jsem se díval tak se nedotýká ničeho co by vyzařovalo větší teplo :(

Ted jsem ten druhý počítač zapnul a vždy najede na stránku s volbou spuště (nouzový režim, normální..) po odkliknutí na 2 sekundy naskočí okno windows a konec.
Vždy ve stejnou chvíli.

xp při instalaci nerozeznají tvůj sata disk, ms to neopravil ani v servicepacku 3.
byl ses už podívat v biosu, jaký režim má nastavený řadič disků? zvol ide mód.

po rozběhnutí instalace nech starý disk s vadnými windows zformátovat.
pokud nemáš rozdělený disk na systém zvlášť a data zvlášť jako normální člověk, o všechna data přijdeš.

vypnul jsem automarické restartování a při spuštění mi naskočila BSOD s

STOP: 0x0000007B (0xF79F6524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000).

V BIOSu se vyznám tak akorát, aby nastavil boot priority a pár dalších základích věcí.