Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Absolutně tichý počítač.

Štve mě to hučení větráků v počítači. Chtěl bych si postavit absolutně tichý počítač. Pokud s tím máte někdo zkušenosti, budu rád, když sem dáte nějaké návrhy.

Přemýšlel jsem o tom a došel jsem k závěru, že jako základ takového počítače bych si koupil nějakou novou základní desku, která má chipset chlazen pouze pasivně, k tomu nějaký nový mobilní procesor Intelu, který prý hřeje méně než desktopový procesor a který bych podtaktoval tak, aby mu stačilo také pouze pasivní chlazení. Grafickou kartu mám AIW Radeona 7500, kde asi odmontuji větráček a koupim nějaký pasiv od Žalmana. Chtěl bych postupem času dosáhnout toho, abych neměl v PC ani jeden větrák.

Co myslíte, je to reálné takhle podtaktovat procesor, aby mu stačilo pouze pasivní chlazení? Máte-li nějaké doporučení na konkrétní základní desku a procesor, tak ho uvítám. Uvítám i jiné návrhy na tichý PC.
Chtěl bych také, aby Case byla co možná nejmenší a větrací otvory v Case samy o sobě stačily na chlazení komponentů uvnitř.

Jo, souhlasím. Představoval jsem si to tak, že si zatím pomechám svůj HDD a počkám na flashdisky. Ale také mě napadlo, že bych mohl použít nějaký disk určený pro notebook. Jsou takové odolnější, mají nižší otáčky a jsou tišší. Alespoň v mém notebooku je HDD s rychlostí 4500 ot/min a není absolutně slyšet.

Ono staci vybrat vhodnej model a pouzit nejakou ztlumovaci techniku. Videl jsem neco jako hlinikovou krabicku na 3.5" disk ulozenou na gume nebo tak neco. Pokud do toho das tichej disk a pomoci AAM zpomalis hlavicky, dostanes se IMO na hlucnost srovnatelnou s NB diskem, ale s vyssim vykonem.
Vubec s kouskem gumy se daji delat divy - HP jeden cas (tak pred peti lety) pouzivalo takovy gumovy silentbloky nebo co na ulozeni disku a bylo dost zajimavy porovnavat hluk pred a po aplikaci tech silentbloku. Cvicne jsem je pouzil na ztiseni odchazejiciho Maxtora a skutecne to dost pomohlo.

V ty dobe disky tolik netopily, pokud mluvime o tech silentblocich (ci co to bylo). Ted se to dela tak, jak jsem psal na zacatku - extra krabicka z hliniku s chladicima profilama a cely ulozeny na gume. Pokud prisroubujes disk ke skrini, tak ta odvadi teplo a rozvadi hluk :-)
Este me napada - co takhle nejakou silikonovou gumu - ta by mozna vedla teplo.